Konopne balsamy stają się coraz popularniejsze

 

Ziołolecznictwo od zawsze cieszyło się dużą popularnością i stanowiło alternatywę do tradycyjnego przyjmowania lewków. Jednym z ziół, które obecnie wykorzystywane jest w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym są konopie siewne, które wytwarzają żywicę dodawaną do kosmetyków w postaci olejków. Są one wykonane na bazie naturalnych składników, które nie wywołują jakichkolwiek alergii. Kosmetyków na bazie konopi jest wiele, a jednym z najpopularniejszych i najwydajniejszych są balsamy. 

Stawiamy na balsamy wytwarzane na bazie konopi

balsam z konopiObecnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się kosmetyki na bazie konopi siewnych, z których pozyskujemy cenną żywicę stanowiącą bazę do produkowania leków oraz kosmetyków. Jednym z tych ostatnich jest balsam z konopi, który ma wiele właściwości leczniczych. Możemy go kupić w sklepach zielarskich oraz sieciach aptek, które specjalizują się w produkcji kremów i balsamów, do których dodawany jest wytworzony z żywicy olejek. Warto mieć na uwadze, iż kosmetyki konopne mają przede wszystkim działanie przeciwbólowe. Zaleca się ich używanie w celu zmniejszenia bólu ze strony naszego układu kostnego. Dzięki nim nie odczuwamy dolegliwości reumatycznych, na które cierpimy na przykład podczas zmiany pogody. Nadto, pomagają one łagodzić wszystkie problemy ze skórą oraz cerą. Leczą skutecznie z trądziku i nigdy nie wywołują alergii, nawet u tych z nas, którzy mają bardzo delikatną i skłonną do podrażnień skórę oraz cerę. Producenci każdego roku wprowadzają na rynek nowe i ulepszone produkty konopne, jak balsamy, kremy, czy olejki. Nigdy nie są one testowane na zwierzętach. Pomagają złagodzić objawy łuszczycy, która jest bardzo trudną w leczeniu chorobą. Właściwości regeneracyjne balsamów dają zauważalną poprawę jakości naszej skóry, która odzyskuje dawny blask oraz jest bardziej jędrna i napięta. Wszystkie balsamy są bardzo wydajne dzięki czemu możemy stosować jedną tubkę przez dłuższy okres czasu niż w przypadku innego balsamu o właściwościach odżywczych i regeneracyjnych. Cześć balsamów ma konsystencję podobną do kremów. Są też takie, które bardziej wyglądem przypominają żel.

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż wytwarzane na bazie siewnych konopi balsamy mają właściwości odżywcze i regeneracyjne. Stosujemy je przy problemach ze skórą, jak trądzik, czy łuszczyca. Nadto, zmniejszają dolegliwości bólowe i reumatyczne stawów. Możemy kupić je w aptekach zajmujących się sprzedawaniem kosmetyków na bazie konopi. Dostępne na rynku kosmetyki nie wywołują żadnej alergii oraz nie są testowane na zwierzętach. Są też bardzo wydajne i możemy stosować je przez dłuższy okres czasu.