Konieczność odpowiedniego dbania o truskawki podczas zimy

Przeróżne smakowite owoce są bez wątpienia prawdziwą skarbnicą witamin. Posiadają one zdrowotne właściwości, a także wartości odżywcze, które sprawiają, że warto zadbać, by na stałe zagościły w naszym menu. Każdy z nas ma swoje preferencje, co do rodzaju owoców, jakie preferuje, jednak bez wątpienia to właśnie truskawki są owocami, które smakują właściwie każdemu niezależnie od wieku.

Dorodne truskawki dzięki odpowiedniej ochronie plonów

jak zadbać o truskawki na zimę - profilaktykaPrzepadają za nimi najmłodsi, którzy zajadają się ich słodkim smakiem każdego dnia. Również dorośli uwielbiają spożywać je zarówno w formie surowej, jak i w postaci różnorodnych musów, szejków oraz koktajli. Mają one właściwości zdrowotne, a przy tym posiadają niewiele kalorii, świetnie poprawiają apetyt, a także doskonale gaszą pragnienie. Pozytywnie działają w zaburzeniach układu moczowego. Dzięki zawartości pektyn pobudzają pracę jelit, przyspieszają przemianę materii oraz świetnie sprawdzają się w przypadku niedoboru witamin. Bogate są zwłaszcza w witaminę C, która dba o to, byśmy zachowali dużą odporność, a także spowalnia procesy starzenia się organizmu. Kiedy tylko pojawia się sezon na truskawki wielu z nas ochoczo sięga po nie przy każdej nadarzającej się okazji. Aby jednak cieszyć się z ich wspaniałych właściwości niezbędne jest dbanie o truskawki o każdej porze roku. Wielu z nas zastanawia się, jak zadbać o truskawki na zimę – profilaktyka jest doskonałym sposobem zadbania o to, by cieszyć się dorodnymi owocami w sezonie. Niezwykle ważne jest zmniejszenie negatywnego wpływu niskich temperatur na plony, pomocne są nawozy, które działają stymulująco, dobrze regenerują rośliny, usprawniają procesy życiowe. Warto zadbać o to, by nawozy zawierały związki pochodzenia roślinnego, najlepsze to te, które pochodzą z alg morskich. Wpływa to pozytywnie na wzrost roślin oraz aktywuje proces fotosyntezy. Ważna jest także także ochrona truskawek przed chorobami. Często stosuje się różnego rodzaju osłony, które doskonale chronią truskawki przed chłodem oraz mroźnymi wiatrami.

Osłony zakłada się najczęściej wówczas, kiedy zmienia się kolor liści truskawek z koloru zielonego na czerwony. Zwykle dzieje się to po pierwszych przymrozkach. Za osłony najczęściej służą różne materiały, jak słoma, folia i agrowłóknina. Kiedy lato zbliża się ku końcowi, a jesienne chłody dają się we znaki naszym roślinom niezwykle ważna jest ochrona upraw przed mrozem. Odpowiednie dbanie o truskawki jesienią oraz zimą jest niezbędnym warunkiem tego, by cieszyć się dorodnymi zbiorami w sezonie i spożywać smakowite truskawki latem.