Komplet pościeli minky

Pierwsze chwile życia, małe dziecko spędza blisko mamy, bo tam czuje się najbezpieczniej. Jednak warto mieć jeszcze kilka takich miejsc, gdzie maluch będzie mógł przebywać. Najczęściej jest to łóżeczko i wózek. Łóżeczko może być wykorzystywane na wiele sposobów, tak samo jak wózek, ale trzeba też zadbać o to, co się w nich znajduje. W wózku potrzebny będzie materac i pościel.

Z czego się składa pościel minky?

komplet pościeli do wózków minkyWózek dziecięcy jest najbezpieczniejszym miejscem dla dziecka do około drugiego – trzeciego roku życia. Maluch jest w nim wożony na spacer, na zakupy czy nawet może być w nim usypiany. Dzieci lubią kołysanie w trakcie jazdy, bo jest ono uspokajające i często usypiające. W głębokim wózku, czyli gondoli, musi być odpowiednio twardy materac oraz pościel. Małe dziecko nie ma jeszcze właściwie uregulowanej ciepłoty ciała, więc trzeba mieć zawsze ze sobą coś do jego przykrycia. Komplet pościeli do wózków minky jest doskonałym rozwiązaniem, ponieważ posiada poduszkę i kołderkę. Wszystko posiada odpowiedni rozmiar, więc maluch czuje się komfortowo. Poduszka może być klasyczna, płaska lub w formie motylka, który świetnie podtrzymuje główkę niemowlaka. Motylka można także stosować w foteliku samochodowym. Kołderka jest znacznie mniejsza niż ta, którą maluch ma w łóżeczku, ponieważ musi się zmieścić w gondoli. W sprzedaży dostępne są dwa rodzaje kompletów pościeli na lato i zimę. Ponieważ latem jest ciepło, to nie ma sensu dziecka przegrzewać i używać pościeli tylko wtedy, kiedy faktycznie jest konieczna i musi ona też być bez wypełnianie. W zimie, niezbędna będzie pościel z wypełnieniem, które zabezpieczy malucha przez zmarznięciem. Pościel minky jest znacznie lepsza niż klasyczna bawełniana, ponieważ polar jest ciepły i nie przepuszcza powietrza, dzięki czemu utrzymuje temperaturę ciała. Pościel minky może bezpiecznie prać w pralce, nawet w temperaturze sześćdziesięciu stopni Celsjusza bez obawy o jej jakość. Ponieważ jest ona dwustronna, to także można ją prasować, ale tylko od strony bawełnianej.

Jak widać, pościel jest niezbędna w każdym wózeczku. Alternatywą dla niej mogą być kocyki minky, ale nie są one na tyle ciepłe, aby się sprawdziły zimą. Sklepy z artykułami dla niemowląt, oferują szeroki wybór materiałów bawełnianych i minky, z których można stworzyć własny komplet pościeli miny o niepowtarzalnym wzorze. Ceny kompletów pościeli dla dzieci, mają dość zróżnicowane ceny ze względu na rozmiar, wypełnienie i producenta. Najtańsza pościel minky kosztuje około pięćdziesięciu złotych.