Kolorowe naklejki do kąpieli

 

Kąpiel dla jednych dzieci jest wielką przyjemnością, dla innych obowiązkiem, którego unikają jak ognia. Zazwyczaj wygląda to tak, że rodzice pod lekkim przymusem prowadzą dziecko do kąpieli, ale w jej trakcie dziecku się tak podoba, że nie chce z tej wanny potem wyjść. Jest to sytuacja, z którą spotyka się wielu rodziców i zawsze wywołuje ona uczucie konsternacji połączonej z rozbawieniem. Jeżeli chcemy naszego maluszka w jakiś sposób zaprzyjaźnić z wanną, bo nie wpisuje się on w grupę dzieci reagujących pozytywnie, to mamy dużo możliwości.

Naklejki do zabawy w wannie

naklejka do wanny dla dzieciW pierwszych latach swojego życia dzieci bywają bardzo kapryśne. Od drugiego roku życia budzi się w nich świadomość własnej odrębności i coraz częściej się buntują. Dużym wyzwaniem dla wielu rodziców okazuje się kąpiel, od której większość dzieci mocno stroni. Oczywiście dopóki nie znajdą się we wodzie. Wówczas jest już przednia zabawa. Chociaż nie zawsze. Z najbardziej problematycznymi sytuacjami, w których to dziecko za żadne skarby nie chce się wykąpać, pomóc nam mogą różne dodatki do wanny. Jednym z ciekawszych jest naklejka do wanny dla dzieci, która jest wykonana w taki sposób, że można ją przyklejać i odklejać we wannie wielokrotnie. Takie naklejki przedstawiają kolorowe postacie oraz inne obrazki, które dziecko może układać w dowolny sposób. Większość takich naklejek wykonana jest z przyjemnej w dotyku pianki, która nie nasiąka wodą. Wiele takich naklejek, w większych rozmiarach, używanych jest przez rodziców nieco w innym celu. Kiedy nakleimy je na dno wanny, dziecko nie będzie się ślizgać. Jest to więc forma zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa naszemu maluchowi. Naklejki do kąpieli dopiero od niedawna zyskują na popularności. W sklepach z akcesoriami dla dzieci znaleźć możemy całe zestawy takich naklejek, gdzie do wyboru mamy całe mnóstwo różnych kolorów i wzorów. Większość z nich spakowana jest do specjalnej siatki, którą można wielokrotnie wykorzystywać. Dzięki takiej siatce naklejki nam się nie zgubią i mogą być umieszczone w łazience i czekać na kolejną kąpiel.

Producenci zabawek na każdym kroku wymyślają coraz ciekawsze produkty dla dzieci w różnym wieku. Od jakiegoś czasu na popularności zyskują różnego rodzaju dodatki do kąpieli. Wśród nich na szczególne wyróżnienie zasługują naklejki, które dziecko może umieszczać w trakcie kąpieli na ściankach wanny. Takie naklejki, wielokrotnego użytku, mogą też być wykorzystywane jako antypoślizgowa mata na spód wanny. Na pewno przyda się ona przy małych dzieciach.