Koc gaśniczy – skuteczny środek ochrony przed pożarem

 

Koce przeciwpożarowe są często bardziej skuteczne dla większości ludzi niż gaśnica w przypadku pożaru. Koce ogniowe pozbawiają niewielki ogień tlenu, dusząc go. Aby to zrobić, koce ognioodporne są wykonane z materiałów ognioodpornych, takich jak wełna lub włókno szklane. Można je również poddać obróbce chemicznej w celu zwiększenia odporności ogniowej.

Dlaczego koc gaśniczy tłumi ogień

koce gaśnicze cenaKoc gaśniczy może być używany do kilku różnych zastosowań. Pierwszym sposobem jest stłumienie ognia przez odcięcie tlenu niezbędnego do dalszego spalania. Materiał, z którego wykonany jest koc jest ważny, ponieważ koc musi być trwały i nie może się palić. Nie pozwoliłoby to na przejście tlenu do paliwa, które podtrzymałoby palenie ognia. W przypadku braku przepływu powietrza ogień zostanie po prostu stłumiony w krótkim czasie. Koc będzie musiał pozostać na swoim miejscu, dopóki powierzchnia ognia nie ostygnie, aby zapobiec ponownemu zapłonowi ognia. Innym najczęstszym zastosowaniem koców przeciwpożarowych jest owinięcie ciała ludzkiego w celu odizolowania skóry i odzieży od ognia. Ten ognioodporny koc jest najlepszą tymczasową tarczą, jaką możesz mieć na krótki czas, gdy wychodzisz z ognia. Ten koc zminimalizuje ciepło i możliwość poparzenia i zranienia, owijając w nim ciało podczas ucieczki. Został zaprojektowany tak, aby był wystarczająco duży, aby obejmował ludzkie ciało, a także pracował jako standardowy koc. Koce wełniane są ognioodporne, gdyż zawierają specjalnie potraktowany środek chemiczny, który zapobiega zapaleniu się. Nigdy nie należy go używać do wchodzenia w ogień, a jedynie do wychodzenia i stłumienia ognia. Chociaż te koce gaśnicze cena których nie jest wygórowana są kluczem do ogólnego planu bezpieczeństwa, nie są zwykle sprzedawane w sklepach. Koce przeciwpożarowe służą do gaszenia pożarów w kuchni (olej do gotowania, patelnie, kosze na śmieci itp.) oraz pożarów odzieży. Pokrycie kocem przeciwpożarowym odcina dopływ tlenu do zawartości garnka lub ubrania osoby. Koce przeciwpożarowe mogą być używane podczas pożarów klasy A i B i działają poprzez tłumienie ognia. Koce przeciwpożarowe są wyjątkowo skuteczne w gaszeniu ognia na patelni.

Często przeoczany koc przeciwpożarowy jest jedną z najważniejszych zabezpieczeń przeciwpożarowych sprzęt AGD w domu. Koc przeciwpożarowy można teraz znaleźć w wielu sklepach. Bywają niekiedy używane do ochrony przed pożarem w laboratoriach, pomagają też na przykład zgasić ogień w koszu na zużyty papier. W każdym domu powinien znajdować się koc przeciwpożarowy.