Klatka w domu azylem dla psa

Klatka kennelowa nie jest rozwiązaniem dla każdego psa. Zwierzęta te posiadają bowiem całkiem odmienne charaktery, które wymagają zastosowania różnych rozwiązań. Mimo, że do nie dawna klatka budziła wśród miłośników zwierząt sporo kontrowersji, dziś zdają oni sobie sprawę w jak ogromnym stopniu takie rozwiązanie może ułatwić życie i funkcjonowanie w domu naszemu pupilowi. Klatka nie jest bowiem ograniczeniem wolności o ile oczywiście nie będziemy zamykać w niej czworonoga na całe dnie. Jest raczej formą azylu, do którego w każdym momencie nasz pies może się udać.

Czym jest drewniana klatka kennelowa?

klatki z drewna dla psówKlatka przeznaczona dla psów w naszym domu jest dla niego obszarem, w którym może się wyciszyć oraz poczuć bezpiecznie. Posiadanie jej przynosi wiele zalet zarówno dla właściciela jak i samego czworonoga. Wszystko zależy oczywiście od nas samych i w jaki sposób przedstawimy naszemu pupilowi nowy nabytek w naszym domu. Klatki te doskonale imitują naturalne warunki, jakie zwierze wybrałoby gdyby żyło na wolności. Chętnie chronią się one bowiem w miejscach ciasnych i ciemnych, które dają im poczucie bezpieczeństwa. Takim właśnie miejscem ma się dla nich stać kennel. Możemy spotkać się z różnego rodzaju materiałami stosowanymi do ich produkcji. Jeśli chodzi o klatki z drewna dla psów, materiał ten jest dedykowany raczej spokojnym zwierzętom, które nie będą jej podgryzać. Drewno jest znacznie lepsze jeśli chodzi o zaciemnienie wnętrza i sprawienie przytulnej atmosfery wewnątrz. W tej kwestii sprawdza się zdecydowanie lepiej niż klatki metalowe, które zwykle musimy dodatkowo przykrywać kocem. Drewno wpasowuje się również znacznie lepiej w wystrój naszych pomieszczeń. Metalowe klatki są bowiem nieco surowe. Klatki sprawdzą się również świetnie podczas nauki czy to czystości, czy wyciszenia. Sprawdzą się doskonale w przypadku psów z problemami behawioralnymi. Jeśli więc nasz pupil należy do grona zwierząt płochliwych bądź nadpobudliwych klatka może okazać się doskonałym rozwiązaniem. Jeśli posiadamy w domu kilka psów, pozwolą nam one na wyznaczenie oddzielnego kąta dla każdego z nich.

Pamiętajmy jednak o odpowiednim przyzwyczajeniu psa do klatki. Pod żadnym pozorem nie pozostawiajmy go zamkniętego we wnętrzu chwile po wprowadzeniu jej w domu. Nigdy nie należy zamykać psa wewnątrz klatki bez wcześniejszego treningu. Pamiętajmy także, że klatka powinna być odpowiednio dobrana wielkością do naszego przyjaciela, a wewnątrz zawsze powinna znajdować się miska ze świeżą wodą do picia.