Klasyczne lampy mosiężne do nowoczesnych wnętrz

 

Ostatnimi czasy metal jakim jest mosiądz często wykorzystuje się podczas aranżacji wnętrz. Nic dziwnego, dodatek w postaci mosiądzu w mieszkaniu może sprawić, że wnętrze będzie wyglądać zarówno nowocześnie, oryginalnie jak i przytulnie. Lampy mosiężne to jedne z wielu elementów, które możemy wykorzystać w naszym mieszkaniu, aby uzyskać wyjątkowy efekt. Mosiężny kolor lampy w połączeniu z innymi elementami w tym kolorze, np. ramką na zdjęcie lub plakat, stworzy unikalną aranżację, odważniejszą i ciemniejszą, niż tradycyjne, nowoczesne białe wnętrza o minimalistycznym wykończeniu. Mosiężne lampy na pewno spodobają się każdemu kto lubi niecodzienne rozwiązania.

Jakie wnętrza uatrakcyjnić mosiężnymi lampami?

lampy mosiężneMosiądz to bardzo interesujący metal, ale z pewnością nie brak mu uroku. Lata temu był bardzo modny lecz stopniowo zaczęto o nim zapominać. Ostatnio jednak znów zaszczycił nasze domy i to wcale nie w postaci antyków siedzących w szafie przez ostatnie sześćdziesiąt lat lecz w zupełnie innym wydaniu. Chociaż i antyczne lampy mosiężne, w niektórych wnętrzach sprawdzą się idealnie. Jakie wnętrza uatrakcyjnimy mosiężnymi dodatkami? Takie rozwiązanie z pewnością sprawdzi się u tych, którzy kochają klasykę. Mosiądz będzie idealnie współgrał z takimi kolorami jak głęboka butelkowa zieleń, czerń i granat. Jeśli nasze wnętrze jest delikatne i jasne, np. w kuchni, możemy uatrakcyjnić je klasyczną mosiężną lampą z czarnym kloszem, a efekt dopełnić mosiężnymi uchwytami. Uważajmy na rodzaje mosiądzu, jeśli znajdziemy w Internecie lampę o kolorze mosiężnym polerowanym, po otworzeniu paczki możemy się przekonać, że wygląda on jak złoto, co nie każdemu może odpowiadać. Lepiej więc robić tego rodzaju zakupy w sklepach stacjonarnych. Jeśli marzą nam się surowe, stalowe wnętrza, mosiądz również będzie świetnym rozwiązaniem. Niewielki jego dodatek sprawi, że wnętrze wciąż będzie industrialne lecz odrobinę cieplejsze i bardziej oryginalne. Taki wystrój możemy delikatnie podkreślić również dodatkiem zieleni (byle oczywiście nie przesadzić), najlepiej wybrać ciemną zieleń, np. drzewko, którego kolor będzie idealnie współgrać z mosiężnymi dodatkami.

Niezależnie na jakie rozwiązanie się zdecydujemy, czy będą to mosiężne lampy w jasnym wnętrzu czy bardziej mrocznym, na pewno spodoba nam się efekt końcowy. Wybór dodatków w tym kolorze sprawdzi się nie tylko w nowoczesnych wnętrzach lecz także tych postarzanych, w towarzystwie starych mebli w rustykalnym stylu, np. o kolorze chabrowym lub w innym odcieniu niebieskiego.