Kilka wskazówek w kwestii listw przypodłogowych

Aby określić wysokość listew przypodłogowych, spójrz na swoje obudowy. Obudowy są listwami wokół drzwi i okien w twoim domu. Twoja listwa przypodłogowa powinna być wyższa niż szerokość obudowy. Chcesz, aby listwy przypodłogowe były zauważalne, ale nie przytłaczające. 

Na czym polega funkcjonalność listw przypodłogowych

solidne listwy przypodłogowe białeDobra zasada praktyczna? Jeśli masz ścianę o długości 8 stóp, trzymaj listwę przypodłogową na wysokości od 3 do 5 cali. Jeśli masz sufit o wysokości 10 stóp, trzymaj listwę główną na wysokości od 5 do 7 cali. Listwy przypodłogowe są zwykle wystarczająco grube, aby pokryć każdą szczelinę dylatacyjną podłogi. Listwy przypodłogowe to nie tylko ładny dodatek do domu (choć na pewno nim są!). Istnieją również jako funkcjonalny materiał. Listwy przypodłogowe instalowane w miejscu, w którym podłoga styka się ze ścianą, zakrywają nierówne podłogi i zapobiegają przyciśnięciu mebli zbyt blisko ściany. Ale oprócz ich funkcji pomagają uzupełnić wygląd pokoju, dzięki czemu pokój wygląda na wyrafinowany i bardziej kompletny. Przydatna wskazówka: listwy przypodłogowe mogą sprawić, że mniejszy pokój będzie wyglądał na większy po zmieszaniu listew z kolorami podłogi lub ściany. Materiał, który wybierzesz na listwy przypodłogowe, zależy od tego, w którym pomieszczeniu będzie się znajdować listwa przypodłogowa. Drewniana solidne listwy przypodłogowe białe doskonale nadają się do pomieszczeń z drewnianą podłogą i do ogólnych pomieszczeń mieszkalnych. Drewniane listwy przypodłogowe można zabarwić, pomalować, a nawet pozostawić bez obróbki. Z drugiej strony, formowanie tworzyw sztucznych często działa w pomieszczeniu o dużej wilgotności, na przykład w łazience lub kuchni. Pomocna wskazówka: jeśli wymieniasz tylko część płyty podstawowej, dopasuj materiał i styl nowej płyty podstawowej do tego, co już masz w domu. Jeśli chodzi o listwy przypodłogowe, wybór stylu jest ograniczony do stylu domu. Listwa przypodłogowa, która nie pasuje do stylu domu, po prostu będzie wyglądać źle i źle, więc chcesz się upewnić, że dopasujesz swoją listwę przypodłogową do charakteru domu. Na przykład, jeśli mieszkasz w wiktoriańskim domu, możesz wybrać skomplikowane formowanie, podczas gdy nowoczesny dom lepiej nadaje się na zwykłą deskę.

Pomyśl także o innych szczegółach swojego domu. Czy masz piękne podłogi? Kontrastuj listwy przypodłogowe z podłogą i ścianą, aby zwrócić uwagę na ten obszar pokoju. Prawidłowe wykonanie listew przypodłogowych dodaje urody i wyrafinowania do pokoju, nie przytłaczając go.