Kiedy zastosować grzejniki pionowe?

Współczesne budownictwo stawia na jasne, doskonale doświetlone naturalnym światłem przestrzenie. Z tego względu stosuje się w pomieszczeniach znacznie większe niż standardowo okna. Często przeszklenia sięgają samej podłogi. Istotnie, taka przestrzeń wygląda bardzo imponująco, zwłaszcza jeśli widok zewnętrzny dodatkowo upiększa cały efekt. Zwykle w takiej sytuacji pojawia się tylko jeden dylemat – gdzie umieścić grzejnik?

Właściwości grzejników pionowych 

grzejniki pionowe stelradSalon otwarty na piękny, wypielęgnowany ogród czy zapierający dech w piersiach widok z sypialni na dziesiątym piętrze apartamentowca – w każdym z przypadków niesamowity efekt zapewniają duże okna, często sięgające samej podłogi. Nowoczesne budownictwo chętnie wykorzystuje w projektach tego typu rozwiązania, które dodają wnętrzu dodatkowej jasności i poczucie większej przestronności. Gdzie jednak w takim wypadku umieścić grzejnik, który normalnie znalazłby się pod oknem? Skutecznym rozwiązaniem może być oczywiście ogrzewanie podłogowe, jednak nie zawsze chcemy korzystać z tego typu rozwiązania. Świetnym wyjściem będą wówczas grzejniki pionowe Stelrad, które dzięki swojej niebanalne formie zupełnie zmieniają podejście do tych elementów systemu grzewczego. Taki model możemy wyeksponować w taki sposób, by stanowił prawdziwą ozdobę pomieszczenia. Można go umieścić na ścianie obok okna lub między przeszkleniami, jeśli istnieje taka możliwość. Jeśli mamy takie życzenie, możemy zamocować grzejnik również na ścianie przeciwległej do okna, pamiętajmy jednak by w takim przypadku odpowiednio zwiększyć moc grzejnika, który musi wyrównać straty ciepła uciekającego przez okno. Oferta producenta jest niezwykle szeroka, a jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia i budżet, bowiem tego typu instalacje o dekoracyjnym charakterze są bardziej kosztowne niż tradycyjne rozwiązania. Ceny jednego elementu zwykle zaczynają się od tysiąca złotych, a kończą nawet na kilkudziesięciu. Świadczy to jednak o wysokiej jakości zastosowanych materiałów i dbałości o detale.

Grzejnik to bez wątpienia element konieczny, jeśli zdecydowaliśmy się na system centralnego ogrzewania w naszym domu. Czy w takim razie musimy zrezygnować z chęci posiadania przestronnego pomieszczenia z wielkoformatowymi przeszkleniami? Okazuje się, że nie – wystarczy, że zdecydujemy się na niestandardowe grzejniki o pionowej formie, które doskonale będą wyglądały wyeksponowane na ścianie. Bogaty wybór dostępnych kształtów, kolorów i wykończeń sprawia, że taki element wpisze się w każdą stylistykę wnętrza.