Kiedy warto się udać na terapię dla par?

Każdy związek przechodzi swoje trudne chwile, które czasami potrafią przerodzić się w prawdziwy kryzys. Kiedy jednak nam się wydaje, że już wszystko jest skończone może się okazać, że po prostu potrzebujemy pomocy dzięki której uratujemy nasz związek oraz naszą miłość i dzięki której staniemy się sobie jeszcze bardziej bliscy. 

Czym są terapie dla par?

terapia par - krakówKażdy z nas jest jednostką indywidualną z odrębnym spojrzeniem na świat i innych ludzi. Jeśli kiedykolwiek wydawało nam się, że jesteśmy inni od innych to mieliśmy rację. Każdy z nas choć raz w życiu tak się poczuł i to jest piękne bowiem świadczy o naszej unikatowości. Niestety jednak charakter bywa również powodem konfliktów nawet w długotrwałym związku. Możemy być ze sobą kilka lat, albo dwadzieścia i nie spotkamy żadnych trudności, aż nagle nastąpi coś z czym nie będziemy mogli sobie oboje poradzić. Problem może wywodzić się z pogoni za karierą, brakiem czasu dla drugiej osoby, czy też podziałem obowiązków związanych z domem lub dziećmi. Są to bodźce zewnętrzne, jednakże to jak na nie reagujemy podlega temu, jaki mamy właśnie charakter. Właśnie dlatego zanim postanowimy się na dobre rozstać warto skorzystać z pomocy jaką jest terapia par – Kraków posiada miejsca do których możemy się zgłosić z naszym ukochanym po właśnie taką pomoc. Terapeuta pomoże nam zrozumieć nasze indywidualne podejścia do konkretnego problemu w sposób spokojny i pozbawiony negatywnych emocji. Pomoże odnaleźć sedno kryzysu oraz nauczy nas w jaki sposób sobie z nim poradzić również w przyszłości. Czasami nasze emocje oraz fakt, że nagle przestaliśmy się dogadywać powodują także czynniki związane ze stresującą pracą i nierzadko okazuje się, że wystarczy po prostu wziąć dłuższy urlop i odpocząć wspólnie, aby wszystko wróciło do normy. Warto też podejść do naszego wspólnego problemu, jako do wyzwania, które pozwoli nam jeszcze bardziej zacisnąć więzi, a także zrodzi wzajemne zrozumienie tak silne, jak jeszcze nigdy dotąd. W końcu jeśli uda nam się przetrwać tak silny kryzys w związku, uda nam się tym samym pokonać każdą przeszkodę w przyszłości, jaką napotkamy na swojej drodze.

Kiedy dopadają nas myśli o rozstaniu warto sobie przypomnieć moment w którym zakochaliśmy się w danej osobie oraz powód dla którego wstąpiliśmy w ten związek. Te wspomnienia nacechowane silnym uczuciem nierzadko potrafią w kilka sekund dosłownie usunąć złość na naszego partnera i spojrzeć w przyszłość bardziej optymistycznie, a tym samym dać nam siłę do walki o nasz związek.