Kamera do monitoringu internetowego

Systemy monitorowania wizyjnego były w dalszym ciągu najczęściej stosowaną formą zabezpieczenia wszelkich obiektów, od dużych obiektów sportowych i przemysłowych, po prywatne domy. Coraz częściej, również, właściciele owych obiektów przestawiali się na internetowe systemy monitorowania, gdyż były one nie tylko prostsze w instalacji i tańsze, ale również zajmowały mniej miejsca i nie wymagały fizycznej obecności operatora na chronionym obiekcie. Jednak problemy z takimi systemami zaczynały się w momencie wyboru urządzeń monitorujących.

Kamery o wysokiej rozdzielczości do monitoringu internetowego

obrotowe kamery ip w białymstokuNajczęstszym i najbardziej błędnym wyborem urządzeń mających pracować z internetowym systemem monitorowania wizyjnego były urządzenia stacjonarne. Takie kamery były bowiem przeznaczone do pracy z systemami stacjonarnymi i rzadko, o ile w ogóle, działały sprawnie w połączeniu z monitoringiem internetowym. Niestety, na naszym nowym obiekcie nie działały one wcale i nie były widziane przez system operacyjny. Poleciliśmy więc właścicielom obiektu lokalny sklep sprzedający obrotowe kamery ip w Białymstoku. Kamery te były bowiem nie tylko przystosowane do pracy z systemami internetowymi, ale również były o wiele wygodniejsze w użyciu, mając równocześnie nieporównywalnie większe możliwości od zwykłych urządzeń statycznych, używanych w większości chronionych obiektów. Obrotowe kamery bowiem, jak wskazywałaby nazwa, posiadały możliwość obrotu obiektywu kamery wokół własnej osi, jak również przybliżenie obrazu. Pozwalało to na monitorowanie bardzo dużych przestrzeni za pomocą tylko jednego urządzenia, i było szczególnie przydatne w miejscach gdzie wymagane było aktywne monitorowanie osób czy zdarzeń, głównie na obiektach handlowych. Obrotowe urządzenia do internetowych systemów były o wiele szybsze niż ich stacjonarne odpowiedniki, gdyż często rekompensowały słabe łącze zwiększoną responsywnością, tym samym umożliwiając operatorowi normalną pracę bez ograniczeń, narzuconych przez powolny transfer danych.

Z tego samego powodu, kamery te posiadały mniejszą rozdzielczość obrazu niż sprzęt przeznaczony do monitoringu stacjonarnego, choć jakość obrazu była ciągle bardzo wysoka, podobnie jak spójność nagrania. Mniejsza rozdzielczość oznaczała mniejszą ilość przesyłanych danych, co znacznie odciążało łącze, zwłaszcza w systemach wykorzystujących wiele urządzeń jednocześnie, i umożliwiała bezproblemowe monitorowanie nawet największych przestrzeni bez utraty danych czy zakłóceń obrazu.