Jaki otulacz wybrać dla dziecka?

Wiadomość o tym, że będziemy mieli dziecko była dla nas obojga ogromną radością. Nie mogliśmy się więc doczekać, aż maluch dołączy do nasz w naszym mieszkaniu. Chcieliśmy się do tego dnia odpowiednio przygotować, dlatego dosyć wcześnie rozpoczęliśmy kompletowanie wyprawki dla malucha. Staraliśmy się wszystko zaplanować tak, aby po narodzinach nie musieć się martwić o jakieś większe zakupy. Zastanawialiśmy się więc nad tym, co nam jest potrzebne, aby zapewnić dziecku odpowiednie warunki już od pierwszych dni.

Zakup otulacza dla malucha

otulacze dla niemowlakaKomfort malutkiego dziecka w głównej mierze zależy od tego, jakie warunki mu zapewnimy. Warto więc się dobrze zastanowić nad tym, co nam będzie do tego potrzebne. Małe dzieci sporo czasu spędzają śpiąc, więc trzeba im zapewnić jak najwygodniejsze warunki. Maluch będzie spał nie tylko w łóżeczku, ale również wózku czy na naszym łóżku, jeżeli zechcemy go na chwilę ułożyć w takim miejscu. Warto więc zapewnić dziecku odpowiednie okrycie, które zapewni mu komfortową temperaturę. Powinno być ono jednak oddychające, aby nasza pociecha się nie przegrzała. Ciekawym rozwiązaniem są na przykład otulacze dla niemowlaka, które są bardzo wygodne w użyciu. Jak sama ich nazwa wskazuje, służą do dokładnego otulenia dziecka. Taka pozycja ogranicza maluchowi ruchy, jednak nie powinniśmy się tego obawiać – wtedy dziecko czuje się bezpiecznie, dzięki czemu spokojniej śpi. Czym kierować się podczas wybierania otulacza? Przede wszystkim powinien być on wykonany z dobrej jakości materiału. Najlepiej sprawdzą się wszelkie naturalne tkaniny, ponieważ są bezpieczne dla skóry dziecka, która jest przecież wyjątkowo wrażliwa. Jeżeli zdecydujemy się na otulacze z kolorowymi motywami, należy sprawdzić, czy wszystkie zastosowane barwniki mają odpowiednie atesty. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że wybrany przez nas produkt jest w pełni bezpieczny dla naszego malucha. Materiał powinien też przepuszczać powietrze, aby dziecku było komfortowo nawet podczas cieplejszych miesięcy.

Warto zapewnić dziecku jak najlepsze warunki do snu, abyśmy mogli jak najdłużej cieszyć się tym, że maluch spokojnie śpi. Będziemy więc potrzebowali czegoś, czym okryjemy swoją pociechę. Otulacze się tutaj doskonale sprawdzą. Zostały one stworzone z myślą o najmłodszych, aby zapewniać im przyjemne warunki podczas odpoczynku. Poza tym mogą one spełniać również inne funkcje, warto więc taki otulacz zabierać ze sobą na spacer, nawet latem. Wtedy może nam na przykład posłużyć jako osłona przed słońcem, jeżeli odpowiednio rozwiesimy go na wózeczku.