Jaką poręcz treningową kupić?

Głównym zadaniem poręczy treningowych do ćwiczeń jest modelowanie górnych partii mięśni. Poręcze treningowe są zazwyczaj konstrukcjami, które narażone są na oddziaływanie dużych ciężarów i dynamicznych ruchów osób, które z nich korzystają, dlatego ważne jest aby były one odpowiednie i dobrej jakości. W wykonywaniu różnego rodzaju ćwiczeń, przede wszystkim powinniśmy kierować się bezpieczeństwem innych i naszym. Na co zatem zwrócić uwagę przy zakupie poręczy treningowych?

Kilka zasad przy kupnie poręczy treningowych

poręcze treningowePlanując zakup poręczy treningowej warto wiedzieć kilka istotnych rzeczy, które w przyszłości zaprocentują jeśli według nich będziemy się przy tym zakupie kierować. Przede wszystkim, poręcze treningowe mocowane do ściany powinny posiadać możliwość regulacji odległości rączek od ściany na której są zamocowane. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia przystosowanie ich do gabarytów ćwiczącego czy specyfiki konkretnego ćwiczenia. Drugim ważnym aspektem jest to, że cała konstrukcja powinna być bardzo wytrzymała i stabilna. Tak jak zostało to wspomniane na wstępie, bezpieczeństwo jest tutaj na pierwszym miejscu. Najlepiej, żeby rączki poręczy były pokryte gumą, wtedy zwiększymy ich przyczepność i nie będą się one ślizgać. Przy instrukcji obsługi każdej poręczy treningowej znajdziemy również uwagi producenta co do maksymalnej wagi ćwiczącego. Warto mieć to na uwadze, gdyż jest to bardzo ważne ze względów bezpieczeństwa. W przypadku poręczy treningowej stacjonarnej, najlepiej aby podstawa była dodatkowo wyposażona w belki, które wzmacniają całą konstrukcję. Tak jak w przypadku jakiegokolwiek sprzętu do ćwiczeń czy też zupełnie innej kategorii należy kierować się prestiżem i znajomością marki oraz tym czy jest ona powszechnie znana i ceniona. Marki producentów drążków można podzielić pod względem przedziałów cenowych jak i jakości. Najtańsza poręcz wyniesie nas 200 zł, natomiast za droższe i większe zapłacić będzie trzeba od tysiąca złotych i w górę, co świadczy również o lepszej jakości.

Ważną rzeczą, o jakiej nie wolno zapomnieć to gwarancja. Standardowa umowa gwarancyjna w przypadku takiego urządzenia powinna wynosić około 3 lat. Oczywiście, najlepiej wybrać taką ofertę, gdzie taką gwarancję możemy maksymalnie wydłużyć lub wykupić na przystępną cenę. Warto również zwrócić uwagę co obejmuje ta umowa, jeśli chodzi o poręcz, gdyż niektóre usterki, np. eksploatacyjne mogą być wykluczone z gwarancji i wtedy nie będziemy w stanie dochodzić swoich praw wobec producenta.