Jak wybrać salę na wesele?

Kiedyś nowożeńcy nie mieli tak dużego wyboru, jak w dzisiejszych czasach, ponieważ na terenie kraju było zaledwie kilkadziesiąt dobrej sal weselnych. Natomiast teraz możemy dopasować do własnych potrzeb odpowiednio o salę weselną i wybrać ją w odpowiedniej wielkości, a także ze specjalnymi dodatkami oraz z miejscem do spędzania czasu na dworze. Sala weselna powinna być przede wszystkim przestronna i posiadać doświadczonych kucharzy. Jej rezerwacji powinniśmy dokonać kilka miesięcy wcześniej.

Jak wybrać najlepszą salę weselną?

sale weselne - toruńNajważniejszym czynnikiem, pod względem którego wybieramy salę weselną jest oczywiście jej wielkość. Jednak zanim zdecydujemy się na wybór odpowiedniej sali, powinniśmy ustalić liczbę gości. Koszt wynajęcia sali weselnej jest kolejnym czynnikiem, który odgrywa kluczową rolę. Wielu nowożeńców właśnie od możliwości finansowych uzależnia decyzję o wynajęciu odpowiedniej sali na wesele. Najczęściej sale weselne wynajmujemy od tak zwanego talerzyka, czyli płacimy od każdej osoby, która została zaproszona na imprezę weselną. Dobrze jest sprawdzić, czy w ramach ceny będziemy mogli liczyć na dodatkowe dekoracje takie jak kwiaty lub balony, a także ciasta i słodycze. Pewnie mu się czy pobierana jest opłata od wniesionego alkoholu oraz, czy w cenę są wliczone napoje, oraz soki i woda. Niewątpliwie będziemy musieli wpłacić również zaliczkę i dobrze jest wiedzieć i ile ona wynosi. Dla osób przyjeżdżających własnym pojazdem dobrze jest zorganizować parking i upewnijmy się, czy on jest ten bezpłatny, czy musimy zapłacić również za jego użytkowanie. Dopiero gdy przeanalizujemy wszystkie kwestie i podliczymy wydatki, to będziemy mogli wziąć pod uwagę odpowiednie sale weselne – Toruń to miasto, w którym możemy znaleźć salę weselną w centrum albo zdecydować się na wynajęcie sali bankietowej na obrzeżach miasta, z niesamowitym widokiem na jezioro. W przypadku kiedy zdecydujemy się na wynajęcie sali weselnej, która położona jest daleko od kościoła, to powinniśmy również uwzględnić zorganizowanie odpowiedniego transportu, czyli wynająć autokar albo mały bus.

Co jest jeszcze ważne przy wynajmowaniu sali weselnej? Oczywiście bardzo ważną kwestią jest samo jedzenie, ponieważ to ona będzie decydować o tym, czy goście zaliczą imprezę do udanej i długo będą o niej wspominać. Najlepsze sale weselne na rynku posiadają bardzo bogate menu do wyboru i może mnie skorzystać z tych tradycyjnych albo też wybrać rozwiązanie nowoczesne. W niektórych przypadkach w dobrym rozwiązaniem jest wybór menu wegetariańskiego.