Jak uśmierzyć ból stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów, tak zwany gościec, sprawia, że „szarpią” nas nogi. Jest to choroba autoimmunologiczna, podobnie jak łuszczyca. Nieleczona może prowadzić do sporych zwyrodnień, a nawet do krzywizny palców. Początkowo warto skonsultować się z lekarzem oraz poprowadzić odpowiednią dietę. 

Jak skutecznie niwelować ból stawów?

maści rozgrzewające na stawyPrzede wszystkim przy reumatoidalnym zapaleniu stawów, dieta powinna być bogata w kwasy omega 3, 6, 9. Trzeba ograniczyć się do spożycia alkoholu, palenia tytoniu oraz spożycie soli. Choroba dotyka osób pomiędzy 40, a 50 rokiem życia, głównie kobiety, szacuje się, ze 3 razy częściej problem dotyczy kobiet niż mężczyzn, co nie znaczy, że nie dotyka również osób po 20 tym roku życia. W tedy warto dbać o siebie i na początku próbować zwalczyć problem maściami oraz masażami albo ciepłymi kąpielami. Około 3 milionów Polaków cierpi na ból stawów i kości. Na ratunek idą albo leki przeciwbólowe, albo maści rozgrzewające. Jeżeli wybieracie drugą alternatywę, to warto spróbować poszukać tylko naturalnych produktów. Niestety większość leków od bólu uszkadza błonę śluzową żołądka, dlatego zdecydowanie lepiej jest wybrać maści rozgrzewające na stawy, które działają miejscowo. Prawidłowo dobrana maść przyspieszy leczenie oraz uśmierzy ból, najbardziej popularna to maść borowinowa, ona delikatnie rozgrzewa i zawiera mikroelementy, dzięki którym stawy się regenerują powoli. Kolejne konkretne maści to maść żywokostowa, ona co prawda nie rozgrzewa, ale świetnie niweluje ból po kilku godzinach i sprawia, że nic nie czujemy. Maść z substancją przeciwbólową, uśmierza tylko ból, więc, nie warto inwestować. Bardzo fajną i konkretna maścią jest maść na zapalenie stawów z salicylanami, działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie przy okazji delikatnie znieczula. Maść rozgrzewająca powinna zawierać mentol, kamforę oraz kapsaicynę, które zawierają ostre papryczki o odpowiedniej scali scovile’a. Ważne jest również aby maść na stawy zawierała kolagen, to on jest najbardziej potrzebny do odbudowy chrząstek i do zwalczania bólu.  Maści zawierające chmiel, omułka zielonowargowego, kasztan, delikatnie rozluźniają oraz niwelują ból. 

Ból stawów, może spotkać każdego z nas. Wszystko zależy od tego jaki tryb życia prowadzimy oraz czy jesteśmy obciążeni genetycznie. Śmiało można wykonać badania reumatyczne oraz to, czy jesteśmy obciążeni mutacją genu, który właśnie odpowiada za reumatyzm. Ważne aby zawsze o siebie dbać, ubierać  się ciepło, a jeżeli zaczniemy mięć bóle reumatyczne masować maścią znieczulającą