Jak nie dać się weselnej gorączce?

Organizacja wesela jest skomplikowanym przedsięwzięciem. Istnieje ogrom spraw, o których trzeba pamiętać. Rezerwacja sali, na której odbędzie się przyjęcie, ustalenie menu, zaproszenia dla gości, suknia dla panny młodej, zespół muzyczny, tort, i wiele innych pilnych, i mniej pilnych rzeczy do załatwienia. Jak przy tym wszystkim zachować spokój i porządek? Aby stosunkowo dobrze nad wszystkim zapanować, warto stworzyć sobie listę. Pozwoli ona na uporządkowanie wszystkich spraw i ułożenie ich w kolejności, od tych najpilniejszych, do tych, które można zastawić na później.

Przemyślana organizacja wesela

weselePrzemyślana lista weselna umożliwi nam sukcesywne wykreślanie załatwionych już spraw, dzięki czemu będziemy widzieć postępy w naszej pracy. Z pewnością uchroni nas przed przypadkowym zapomnieniem o czymś i późniejszą paniką. Można pokusić się o założenie specjalnego weselnego notesu. Prócz naszej listy, umieścimy tam spis gości, kontakty potrzebne do zorganizowania niektórych formalności, wstępne menu, które przedstawimy później w lokalu, i inne istotne sprawy. Wesele, oprócz samej ceremonii zaślubin, to oczywiście wyśmienita zabawa na sali weselnej. I od tego właśnie należy zacząć. Najczęściej te najlepsze lokale, są najbardziej oblegane. Dlatego też powinniśmy zainteresować się wyborem sali co najmniej rok przed planowaną datą ślubu, a często i to okazuje się być za późno. Może się zdarzyć sytuacja, gdzie będziemy zmuszeni dostosować datę ślubu do wolnego terminu sali, lub pomyśleć o zmianie lokalu. Podobnie jak miejsce, również zespół muzyczny, który uświetni wesele, warto wybrać i zarezerwować zawczasu. Tutaj także panują napięte terminy. Menu weselne można zostawić na sam koniec. Z reguły wystarczy ustalić je na tydzień, czy dwa wcześniej i ostateczną wersję podać szefowi lokalu. Podobnie jak ostateczną ilość gości. Jednak same zaproszenia powinny dotrzeć do gości odpowiednio wcześniej. Muszą oni mieć wystarczająco dużo czasu na zorganizowanie ewentualnego urlopu, czy też opieki do dziecka. Pamiętajmy również, aby umieścić na zaproszeniach prośbę o potwierdzenie przybycia. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych opłat za niewykorzystane miejsce.

Z tych przyjemnych spraw do załatwienia, będzie z pewnością suknia ślubna dla panny młodej. Jeśli będzie szyta na miarę, musimy poświęcić na to kilka miesięcy, aby dać czas krawcowej na ewentualne poprawki i przymiarki. Inaczej będzie w przypadku modelu z ekspozycji, na którym dodatkowo jesteśmy w stanie sporo zaoszczędzić. Jak widać, organizacja wesela nie jest sprawą prostą i wiele rzeczy może się po drodze skomplikować. Jednak warto, w całym tym zamieszaniu, pamiętać o głównej idei tego święta i nie dać się zdominować nerwowej atmosferze przygotowań.