Jak działa waporyzator konwekcyjny?

 

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia jest palenie. Jak się jednak okazuje, nie jest tak ze względu na substancje zawarte w tytoniu czy w ziołach, ale przez sposób uwalniania tych substancji. Każda paląca się substancja czy materiał emituje bowiem różne szkodliwe związku, dlatego warto zamiast palenia zainteresować się tematyką waporyzacji.

Zalety waporyzatorów konwekcyjnych

waporyzatory konwekcyjnePalenie jest szkodliwe dla naszego zdrowia i z tym faktem nie można się spierać. Palacze nie tylko skarżą się na problemy z płucami, ale także znacznie częściej zapadają na nowotwory. Warto jednak wiedzieć, że przyczyną nie jest spalana nikotyna czy zioła, które same w sobie nie są substancjami szkodliwymi, ale sposób ich uwalniania. Każda spalana substancja emituje oprócz pożądanych związków aktywnych również rakotwórcze związki chemiczne. Dlatego tez, jeżeli relaksują nasz ulubione zioła czy papieros, warto przemyśleć kwestię waporyzacji, czyi inhalacji tymi substancjami. Potrzebne będą do tego specjalne urządzenia, znane jako waporyzatory konwekcyjne. W przeciwieństwie do papierosów, susz nie jest w nich spalany, ale jedynie podgrzewany do określonej temperatury. Dzięki temu zamiast dymy, powstaje para wraz z uwalniającymi się z suszu związkami aktywnymi. Jest to znacznie bezpieczniejszy sposób niż wdychanie dymu, gdyż para nie zawiera rakotwórczych związków. Aby jeszcze bardziej polepszyć bezpieczeństwo waporyzacji, warto korzystać z waporyzatorów konwekcyjnych. Podgrzewają one susz nie za pomocą bezpośredniej styczności elementu grzewczego, ale przy pomocy strumienia powietrza. W ten sposób jeszcze bardziej zminimalizowane jest ryzyko wytworzenia jakiś szkodliwych, rakotwórczych substancji. Dodatkowym plusem jest fakt, że waporyzatory konwekcyjne generują parę o znacznie lepszej jakości smaku i zapachu. Dodatkowo, zazwyczaj tego rodzaju waporyzatory są wykonane z wyższej jakości materiałów, na przykład aluminium, które nie ma żadnego wpływu na smak czy skład chemiczny pary. Dzięki temu możemy cieszyć się smakiem ulubionego papierosa bez ryzyka dostanie się do naszego organizmu jakichkolwiek substancji chemicznych, które mogły by mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Waporyzatory tego typu występują najczęściej w wersji stacjonarnej.

Jeżeli nie możemy rozstać się ze smakiem ulubionego papierosa czy zioła, a jednocześnie rzucenie palenia jest dla nas ważne ze względu na zdrowie, dobrym wyjściem będzie waporyzacja. Jest to w pełni bezpieczny sposób na dostarczenie nam ulubionych aktywnych substancji, bez ryzyka dla naszego organizmu.