Jak dopasować wygodny biustonosz?

Dobrze dobrany biustonosz powinien stanowić podstawę garderoby każdej kobiety. Ma wszak olbrzymi wpływ na nasz komfort w ciągu dnia, od niego pośrednio zależy, jak układa się nasze ubranie i jak wygląda nasza sylwetka. Chociaż świadomość na temat wagi doboru biustonosza rośnie, a na rynku jest coraz więcej firm produkujących bieliznę dobrej jakości w szerokiej gamie rozmiarów, to jednak wiele kobiet wciąż ma problem ze znalezieniem dobrego modelu dla siebie.

Biustonosz na duży biust

biustonosze duże rozmiary – sklepPosiadaczki małych biustów mają zadanie nieco łatwiejsze niż te, które natura obdarzyła hojniej. W sklepach łatwiej jest znaleźć staniki z małymi miseczkami, a wiele ekspedientek na pytanie o coś z miseczką powyżej D wciąż jest zdziwionych, że taki rozmiar istnieje. Na szczęście coraz łatwiej jest kupić biustonosz w dużym rozmiarze, nie tylko w sieci, ale też stacjonarnie. Wiele sklepów bieliźniarskich oferuje pomoc brafitterską, czyli właśnie w doborze prawidłowego rozmiaru bielizny. Kobiety bardzo różnią się od siebie budową, dlatego modele w tych samych rozmiarach, ale od różnych firm, mogą pasować inaczej. Warto jest przymierzyć produkty kilku marek, aby dobrać najbardziej nam odpowiadający. Kiedy potrzebujemy biustonosze duże rozmiary – sklep brafitterski z pewnością będzie miał w ofercie szeroki wybór. Dobierając stanik trzeba zmierzyć obwód pod biustem – ciasno – oraz w biuście – luźno. Przy bardzo dużym biuście pomocne może być zmierzenie obwodu przy założonym miękkim staniku we w miarę dopasowanym rozmiarze. Niektóre firmy zalecają pomiar obwodu biustu po nachyleniu się i według tego przeliczają rozmiar. Obwód pod biustem to obwód biustonosza. Kiedy od obwodu biustu odejmiemy obwód pod biustem, otrzymamy rozmiar miseczki stanika. Oczywiście rozmiar na pewno nie będzie stały. W zależności od konkretnej marki, kroju i modelu możemy nosić staniki, których rozmiarówka jest różna. Najważniejsze jednak, żeby dany produkt pasował i był wygodny.

Zbyt ciasny obwód jest mało komfortowy i może utrudniać oddychanie, za luźny z kolei nie zapewnia odpowiedniego podtrzymania dla biustu. Fiszbiny biustonosza powinny dokładnie okalać całą pierś – nie mogą znajdować się za nią ani na niej, ponieważ powoduje to zmianę kształtu biustu albo ból. Dobrze dobrany stanik, zwłaszcza dla osób noszących większy rozmiar, to ogromna wygoda. Przede wszystkim odciąża kręgosłup, ale też poprawia wizualnie naszą sylwetkę, która wydaje się szczuplejsza. Dodatkowo, ubrania będą się lepiej układać, gdy założymy pod nie dobry biustonosz.