Jak dbać o skórę po laserowym usuwaniu włosów?

Decydując się na zabieg, jakim jest depilacja owłosienia przy udziale technologii laserowej, musimy być świadomi tego,że przez pierwsze kilka dni możemy odczuwać pewien dyskomfort mimo efektów, jakie będą potem. Laserowa depilacji przyczyni się do zniszczenia cebulek włosowych na zawsze, a więc będzie to seria zabiegów, które wykona się jeden raz w życiu. Warto jednak wiedzieć, w jaki sposób zadbać o skórę, by uniknąć bólu i podrażnień po depilacji.

Zasady pielęgnacji skóry po laserowym usuwaniu włosów

laserowe usuwanie włosów - wrocławZabieg laserowego usuwania włosów jest zabiegiem, który bardzo często stosują kobiety, jednak zdarza się i panom z niego korzystać. Niezależnie od płci, laserowe światło niszczące cebulki włosowe oddziałuje na skórę i odczucia termiczne. W związku z tym, ażeby czuć się po zabiegu lepiej, warto jest powstrzymać się od jakiegokolwiek opalania przez okres ponad dziecięciu dni. Dotyczy to opalania w solarium oraz na słońcu. W tym czasie, jeśli robimy to latem warto jest używać kremów z wysokim filtrem. Laserowe usuwanie włosów – Wrocław należy wykonać też w odpowiednich odstępach czasowych i w związku z tym należy przygotować się na miesiące intensywnego dbania o skórę. Warto jest kupić sobie krem lub maść z witaminą A, która regeneruje naskórek. Szczególnie przydatna może się okazać w pierwszych dniach po depilacji włosów, kiedy możemy doznać zaczerwienienia oraz drażliwości skóry. Odczucia mogą być niekiedy intensywne, nawet przy delikatnym dotyku. Zalecane jest więc noszenie w tym czasie bardzo przewiewnych ubrań o delikatnym materiale, najlepiej spodni z lejącej się tkaniny, która przepuszcza powietrze, co będzie pomocne w procesie odbudowy naskórka. Istotne będzie również mycie po laserowym zabiegu. Wykonujemy to bardzo delikatnym żelem bez udziału składników chemicznych znajdujących się w mydłach. Unikamy również substancji z alkoholem. Nie wolno również stosować środków zapachowych, jak perfumy czy dezodoranty. Jeśli skóra jest na tyle drażliwa, że nie możemy wytrzeć się ręcznikiem, wówczas najlepiej jest osuszyć ciało suszarką o chłodnym powiewie. Na pewno przyniesie to ulgę.

Dla urody jednak warto cierpieć, bo czym są te kilka dni regeneracji skóry w porównaniu do całego życia? Któż z nas nie chciałby pozbyć się włosów pod pachami lub na nogach raz na zawsze? Golenie często jest kłopotliwe, lecz laserowe usuwanie owłosienia jest całkowicie skuteczne i ma grono zadowolonych klientów. Trzeba jednak stosować się do pewnych zasad, ażeby przetrwać czas odbudowy naskórka.