Intrygujący zabieg mezoterapii igłowej

W niektórych przypadkach zauważenie pierwszych zmarszczek na twarzy wywołuje wiele stresu. W związku z czym decydujemy się na profesjonalne zabiegi oraz usługi kosmetyczne, dzięki którym zminimalizujemy bądź usuniemy zmarszczki mimiczne. Bardzo ciekawym wyborem są techniki mezoterapii dzielące się na kolagenową, mikroigłową oraz igłową. Największą popularność zdobywa terapia igłowa, która od lat cieszy się tym samym zainteresowania. Warto zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi przebiegu zabiegu oraz tego jak działa na naszą skórę.

Działanie mezoterapii igłowej na skórę człowieka

mezoterapia igłowaJeżeli pierwsze zmarszczki nie są dla nas powodem do dumy, a do poszukiwań odpowiedniego zabiegu medycyny estetycznej, aby się ich pozbyć to zdecydowanie mezoterapia igłowa może być dla nas ciekawym rozwiązaniem. Na czym polega ta metoda? To przede wszystkim głębokie dostarczenie skórze substancji nawilżających, odżywczych i regenerujących, które wnikną w najgłębsze warstwy skóry dzięki zastosowanym igłom. Powoduje to przyspieszoną regenerację, ujędrnienie oraz spłycenie zmarszczek i niedoskonałości naszej skóry. Ten zabieg można wykonać na każdym fragmencie ciała, jednak popularność zyskał na skórze twarzy, szyi dekoltu oraz dłoni, po których widać najbardziej wiek osoby. Zabieg ten polega na wstrzykiwaniu w skórę koktajlu z cennymi substancjami za pomocą igieł o długości 2-3 milimetrów. Najczęściej są to kwas hialuronowy, witaminy E, C oraz A, a także substancje czynne takie jak ekstrakty z alg czy zielonej herbaty. Nie jest to najprzyjemniejszy zabieg, dlatego wykonuje się znieczulenie miejscowe specjalnym produktem nawierzchniowym, który nakłada się na około pół godziny przed zabiegiem. Oczywiście, jak przy każdym zabiegu mogą wyniknąć przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu, dlatego warto wcześniej skonsultować się z wybranym przez nas zakładem medycyny estetycznej z odpowiednimi uprawnieniami, abyśmy mogli otrzymać pełne kompendium wiedzy na temat danej usługi. To bardzo ważne przy skórze.

Jednym z ciekawszych i bardziej znanych w medycynie estetycznej zabiegów jest mezoterapia z wykorzystaniem igieł. Dzięki niej nie tylko pobudza się skórę do szybszej regeneracji, ale również wprowadza się substancje bogate w witaminy, jak również kwas hialuronowy oraz inne składniki. W związku z tym jest to najwyższej jakości zabieg dający bardzo ciekawe efekty. Zanim jednak zapiszemy się na zabieg powinnyśmy skonsultować go z wybranym przez nas profesjonalnym salonem trudniącym się tą usługą.