Ile kosztuje leasing pracowników z Ukrainy?

Dlaczego warto wynająć pracownika zza naszej wschodniej granicy? Jak skorzystać z możliwości leasingowania pracowników? Jakie są zalety takiego rozwiązania? Wielu przedsiębiorców szuka odpowiedzi na powyższe pytania, ponieważ zapewne myśli o skorzystaniu z leasingu pracowników z Ukrainy. Wymienienie wszystkich zalet, jakie niesie za sobą leasing pracowników, zajęło by sporo tego tekstu. Najważniejszą zaletą jest to, że możemy wynająć pracownika do konkretnego zadania bez konieczności załatwiania formalności urzędowych.

Każda firma może skorzystać z leasingu pracownika

bezproblemowy leasing pracowników z ukrainy - cenaSamo słowo leasing kojarzy się wielu przedsiębiorcą raczej z możliwością finansowania inwestycji w środki trwałe. Wiadomo przecież, że leasing samochodów to najpopularniejsza forma zakupu firmowej floty pojazdów. Jeśli chodzi o pracowników to słowo leasing ma tutaj raczej znaczenie najmu czy po prostu wynajęcia. Wynajmujemy pracowników bezpośrednio od firmy, która zatrudnia ich z przeznaczeniem do realizacji określonych zadań. Decydując się na leasing pracowników firma może na tym naprawdę bardzo wiele zyskać. Można zatrudnić wykwalifikowanego pracownika bez konieczności przeprowadzania rekrutacji. Można wynająć pracownika tylko do określonego zadania albo na określony okres czasu. No i nie ponosi się kosztów związanych z podatkami i ubezpieczeniami – wszystko jest po stronie organizującej leasing agencji pracy. A ile to kosztuje, jeśli już mówimy o korzyściach dla firm? Z łatwością znajdziemy bezproblemowy leasing pracowników z Ukrainy – cena którego pozytywnie nas zaskoczy. Nie trzeba się obawiać kosztów wyższych, aniżeli te, które trzeba samemu ponieść zatrudniając pracownika na umowę o pracę. Z tą różnicą, że na leasing pracownika otrzymujemy fakturę VAT. Płacimy agencji pracy za usługę wynajęcia pracownika, albo raczej za udostępnienie zasobów ludzkich na konkretny okres czasu. Każda firma, która pracownika wynajmuje, może sobie taką fakturę wrzucić w koszty prowadzonej działalności. Dzięki temu obniża się podatek dochodowy, który trzeba za dany miesiąc zapłacić.

Zalety leasingu pracowniczego można wymieniać bez końca. Łatwe znalezienie specjalisty w danej dziedzinie, brak kosztów urzędowych i formalności, jedna faktura stanowiąca koszt prowadzenia działalności – korzyści tego rozwiązania jest naprawdę sporo. Bardzo ważne jest też to, że pracownicy z Ukrainy są traktowani uczciwie i rzetelnie. Mają podpisaną umowę o pracę z agencją pracy, a jedynie swoje zadania realizują dla różnych zleceniodawców.