Gdzie w Krakowie zrobię USG?

Przeszłam ostatnio bardzo skomplikowane złamanie nogi. Kilka tygodni leżałam w gipsie. Teraz lekarz zdjął mi gips i mogłam rozpocząć proces powolnej i mozolnej rehabilitacji. Udałam się do ośrodka rehabilitacyjnego, ale rehabilitant powiedział mi, że muszę mieć wykonane specjalistyczne badanie USG nogi, żeby mógł mi rozpisać poprawny plan rehabilitacji i żebym mogła zacząć ćwiczyć. Dostałam od niego skierowanie na takie badanie. Musiałam jeszcze znaleźć jakiś gabinet, gdzie wykonam takie USG szybko i bez kolejek.

Znalazłam gabinet ultrasonograficzny w Krakowie

specjalistyczne usg kończyn dolnych - krakówPoszukiwania takiego miejsca rozpoczęłam od internetu. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: specjalistyczne usg kończyn dolnych – kraków i zaczęłam przeglądać wyniki. Szybko udało mi się znaleźć jeden gabinet USG bardzo polecany przez pacjentów. Pacjenci pisali, że są tam bardzo szybkie terminy. Na badanie umawiamy się na konkretną godzinę, dzięki czemu na miejscu nie ma kolejek i długiego oczekiwania na „swój numerek”. Pracują tam fachowi specjaliści, którzy są bardzo dokładni i skrupulatni, a sprzęt na którym pracują jest najnowszej generacji i umożliwia specjalistyczne wykonanie badania USG. Zachęcona pozytywnymi komentarzami zadzwoniłam pod podany numer telefonu i umówiłam się na badanie USG kończyn dolnych. Rzeczywiście mieli tam bardzo szybki terminy. Już na drugi dzień stawiłam się w przychodni na wykonanie badania. W korytarzu poczekałam tylko chwilę i od razu zostałam poproszona do ciemni. Rozebrałam się i położyłam na kozetce. Lekarz, specjalista radiolog wycisnął na moje nogi odrobinę żelu i przyłożył głowicę ultrasonografu do moich nóg. Badanie trwało dość długo, ponieważ było bardzo dokładne. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej metody USG 4D mogłam zauważyć na ekranie wszystkie ścięgna i mięśnie moich nóg. Kiedy badanie się skończyło i zaczęłam się wycierać i ubierać, lekarz w tym czasie przygotował opis badania. Dołączył do niego także zdjęcia ultrasonograficzne, żeby mój rehabilitant mógł przygotować dla mnie odpowiedni plan ćwiczeń.

Dostałam ten opis od ręki i mogłam udać się na spotkanie z moim rehabilitantem. On sam zauważył, że badanie było zrobione bardzo dokładnie i poprawnie. Przyznałam mu rację i powiedziałam, że nawet przed badaniem radiolog przeprowadził ze mną wywiad, tak żeby wiedzieć na czym powinien się najbardziej skupić przy wykonywaniu tego specjalistycznego USG. Byłam bardzo zadowolona z fachowej opieki w tej przychodni. Lekarz miał naprawdę wzorowe podejście do pacjenta, a badanie było przeprowadzone bardzo dokładnie.