Gdzie spędzić weekend?

Polska jest krajem pięknym i różnorodnym. Mówiąc o województwie świętokrzyskim, mamy w głowie tylko i wyłącznie pola i kamienie. Nic bardziej mylnego, nawet nie zdajemy sobie sprawy ile pięknych atrakcji jest do obejrzenia w województwie świętokrzyskim. Atrakcji turystycznych można zliczyć całe mnóstwo i tutaj potwierdza się twierdzenie „cudze chwalicie swego nie znacie”. Jeżeli chodzi o nasz kraj, to jest to absolutna prawda. 

Atrakcje w województwie świętokrzyskim

wypoczynek w weekend - świętokrzyskiePrzede wszystkim zwiedzanie w województwie świętokrzyskim na pewno będzie bardzo aktywne. Bogactwo tego miejsca w zamki, ruiny, klasztory, góry, wyżyny, jest naprawdę ogromne! Najbardziej godne uwagi są miasteczka. Sandomierz to królewskie miasteczko z podziemiami, to jedno z piękniejszych miast w Polsce, gdzie najbardziej rozwija się turystyka. Opatów, to kolejne miasteczko, gdzie mamy piękną podziemną trasę do zwiedzania, w dodatku. Największym jednak i najbardziej godnym uwagi jest Ostrowiec Świętokrzyski oraz Pinczów. W Pinczowie jest ogromny spokój, to malutkie miasteczko, gdzie naprawdę warto pochodzić i się zrelaksować, na pewno znajdziemy tam odpowiedni wypoczynek w weekend – świętokrzyskie oraz nocleg.  Oczywiście z miast warto jeszcze zwiedzić stolicę woj świętokrzyskiego czyli Kielce, to duże miasto, ale jest to miasteczko wielu możliwości więc na pewno nikt się nudził tam nie będzie.  Istotne są również ruiny albo zamki. Zamków w Polsce mamy mnóstwo, naprawdę ogromne ilości tak więc jako pierwszy powinien być zwiedzany zamek Krzyżtopór w Ujeździe, to największe i najbardziej okazałe ruiny jakie mamy w woj świętokrzyskim, zamek nawet był porównywany do Wersalu. Kolejna bardzo istotna jest Jaskinia Raj oraz Golgota Wschodu, która upamiętnia okropne losy Polaków podczas drugiej wojny światowej. Ruiny zamku Bodzentyn, to kolejne ciekawe i konkretne miejsce do zwiedzenia. Ruiny niestety są już skazane na zamianę w proch, bo odnowy nie ma zamiaru nikt zaczynać, niestety. Ćmielów również warto zobaczyć, gdyż jest kolebką ręcznie robionej porcelany. 

Jeżeli mamy chwilowy brak funduszy, a chcemy koniecznie jechać w świat i coś pozwiedzać, to warto pomyśleć nad Polską. Nasz kraj ma wiele do zaoferowania, mamy przepiękna historię, do dzisiaj namacalną, co ciekawe również jest to idealna alternatywa na weekendowe odpoczynek oraz spokojne zwiedzanie. Nie tylko województwo świętokrzyskie jest bardzo bogate pod względem kulturowym. Warto również pozwiedzać  inne części naszego kraju, a na pewno się nie zawiedziemy.