Funkcjonalne szafki do łazienek

Urządzając łazienkę, wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne jest zagospodarowanie każdej przestrzeni, która może zostać wykorzystana. Dlatego też producenci mebli do tych pomieszczeń w swoich ofertach zawierają bardzo przemyślane i funkcjonalne pojedyncze elementy lub całe zestawy. Najczęściej pomijaną przestrzenią, która mimo to stanowi doskonały punkt do przechowywania jest miejsce pod umywalką. Warto więc wybrać taką szafkę, która albo zmieści się pod już zamontowane urządzenie sanitarne, lub sama stanowić będzie pauzę do jego instalacji.

Szafki pod umywalki w łazienkach

szafka łazienkowa pod umywalkęW trakcie meblowania mieszkania często pomija się to, jak ważne jest rozsądne zagospodarowanie przestrzeni w łazience. Na szczęście coraz więcej producentów mebli decyduje się na gotowe rozwiązania, które pomagają użytkownikom znalezieniu dodatkowej przestrzeni do przechowywania, w tych często niewielkich pomieszczeniach. Dlatego też tak często spotykanym meblem od lat jest szafka łazienkowa pod umywalkę. Ze względu na zamontowane w miejscu odpływu syfon zazwyczaj przestrzeń ta jest zupełnie niewykorzystana. Jednak dzięki montażowi odpowiedniej szafki może się okazać, że stanowić będzie główne miejsce, w którym przechowywane będą kosmetyki, środki czystości i wszystkie te elementy, które zazwyczaj znajdują się w łazience. Wybierać można spośród wielu modeli. Szafki takie dzielą się na dwa główne typy, z których pierwszy to te umieszczone pod już zamontowanym zlewem kropka drugie natomiast to tak zwane szafki podblatowe i stanowią one niejako bazę do montażu umywalki. W takim wypadku i głębokość będzie się różnić, gdyż podstawową kwestią jest zmieszczenie w nich armatury. Większość producentów oferuje szeroki wybór kolorystyczny takich mebli, a także możliwość dostosowania frontów oraz w zależności od tego, jaką budowę będzie mieć szafkę także uchwytów. Podstawowe wersje to zazwyczaj takie wyposażone w pojedyncze drzwiczki i kilka półek. Coraz częściej zobaczyć jednak można takie, które rezygnują z tego typu rozwiązań na rzecz wysuwanych szuflad.

Meble łazienkowa powinny zostać zakupione po wcześniejszym wymierzeniu przestrzeni dostępnej w łazience. Pamiętać należy o tym, że zagospodarowania wymagają w małych pomieszczeniach zwłaszcza miejsca takie jak to dostępne pod umywalką. Dlatego też na rynku dostępnych jest wiele modeli szafek, które mieszczą się pod już wcześniej zainstalowane umywalki, jak również takie, które stanowić będą bazę do ich montażu na blacie. Mogą ona posiadać wbudowane półki lub wysuwane szuflady.