Folie do owijania przesyłek

 

Odpowiednie zabezpieczenie przesyłek kurierskich przed jej oddaniem do wysyłki, jest bardzo istotne, oraz wpływa to na bezpieczeństwo paczki podczas jej transportu. Dlatego też tak istotne jest, aby podczas pakowania przesyłki została użyta specjalna folia bąbelkowa, jak również folia stretch, która skutecznie zapobiegnie wszelkim kontaktom paczki z cieczami, czy też ochroni paczkę przed deszczem.

Białe folie do zabezpieczania przesyłek kurierskich

białe folie stretch - producentKontakt przesyłki z wodą, może poważnie uszkodzić jej zawartość, dlatego też warto odpowiednio dokonać zabezpieczeń przed oddaniem paczki do oddziału firmy kurierskiej. Po oddaniu paczki zostaje naklejony na przesyłkę list przewozowy, który został wydrukowany z użyciem drukarki termicznej, dzięki czemu list ten nie zostaje w żaden sposób uszkodzony przy kontakcie z wodą. Po zapakowaniu przedmiotów do kartonu, oraz odpowiedniego wypełnienia go specjalnymi wypełniaczami, które skutecznie amortyzują wszelkie wstrząsy oraz uderzenia, a także zapobiegają uszkodzeniu zawartości przesyłki, warto także owinąć karton specjalną folią stretch, która zapobiega zamoczeniu paczki, oraz jej uszkodzeniu, wraz z zawartością kartonu. Białe folie stretch – producent wykonuje z zastosowaniem najbardziej zaawansowanych oraz innowacyjnych maszyn, które pozwalają na produkcję folii stretch odpowiednio mocnej oraz odpornej na oddziaływanie czynników niesprzyjających. Dzięki temu, owinięcie folią paczki nie wymaga użycia dużych ilości folii, oraz wykonywania kilku warstw folii na przesyłce, niemniej jednak za sprawą odpowiedniej grubości folii, a także jej wytrzymałości, wystarczy do zabezpieczenia paczki dokonanie owinięcia kończąc na jednej warstwie folii. Pozwoli to na zaoszczędzenie materiału foliowego, jednocześnie odpowiednio dokonując czynności zabezpieczających. Warto także posiadać odpowiednie urządzenie, które pozwoli na jeszcze szybsze oraz bardziej profesjonalne dokonanie zabezpieczenia z użyciem folii stretch.

Takie urządzenie stanowi wyposażenie zarówno magazynów, jak również hurtowni, które codziennie dokonują pakowania przesyłek, oraz przekazują je firmie kurierskiej do celów przetransportowania paczek. Odpowiednio zastosowana folia stretch skutecznie ochroni paczkę przed kontaktem z cieczami, wodą, czy też deszczem, co mogłoby bardzo poważnie uszkodzić przesyłkę oraz jej zawartość. Dlatego też zaleca się zastosowanie folii ochronnej na wszelki wypadek, w razie losowych zdarzeń, które mogą spotkać przesyłkę podczas transportu, nawet jeśli została ona ubezpieczona.