Folia zabezpieczająca do okien

Kraty okienne były bodaj najstarszą i najczęściej stosowaną metodą zabezpieczenia sklepów przed możliwością włamania poprzez zbicie szyb w oknach czy wejściach. Nie należały one jednak do zbyt reprezentacyjnych i wygodnych, dlatego przez długi czas polegaliśmy na systemie alarmowym, nie montując krat w oknach i drzwiach sklepu. Od niedawna jednak zainteresowaliśmy się dość nowatorskim zabezpieczeniem, jakim były folie antywłamaniowe.

Folia antywłamaniowa do sklepu

dobre folie antywłamaniowe we wrocławiuByło to dość nietypowe zabezpieczenie, głównie ze względu na to iż było niemal niewidoczne. Mimo to, coraz częściej pojawiało się zarówno w dużych obiektach użytkowych jak i mniejszych sklepach i doskonale spełniało swoje zadanie. Folia ta zapobiegała bowiem możliwości rozbicia szyby, a tym samym wejścia na teren chroniony. Sama szyba mogła ulec uszkodzeniu, ale dzięki obecności folii nadal pozostawała w miejscu, zagradzając okno lub drzwi. Folia, natomiast, wykonana była z mocnych tworzyw sztucznych, dzięki czemu uszkodzenie jej nie było łatwe, a wszelkie próby jej usunięcia wymagały użycia narzędzi, co na pewno zwracałoby uwagę a sama czynność byłaby na tyle głośna, iż mogłaby zostać bardzo łatwo zauważona. Znaleźliśmy więc producenta wykonującego dobre folie antywłamaniowe we Wrocławiu, zbierającego bardzo pozytywne opinie od klientów, i zamówiliśmy zabezpieczenia na wszystkie okna w sklepie. Bardzo ciekawy był fakt, iż owe folie posiadały certyfikaty bezpieczeństwa i były wliczane do wszystkich planów ochrony obiektów, dzięki czemu mogły w całości zastępować kraty okienne i uznawane były we wszelkich wymaganiach firm ubezpieczeniowych. Folie zabezpieczające występowały w trzech odmianach: zewnętrznej, wewnętrznej i antywłamaniowej. Antywłamaniowa folia zakładana była po obu stronach zabezpieczanego okna, i przede wszystkim służyła do zapobiegania możliwości wejścia do chronionego obiektu. Wewnętrzne i zewnętrzne warianty, natomiast, utrzymywały strukturę szyby i uniemożliwiały jej rozbicie, a w przypadku zewnętrznej folii, również utrudniały jej uszkodzenie, w ograniczonym stopniu amortyzując uderzenia.

Folie były bardzo proste do samodzielnego montażu dzięki chemicznej metodzie nakładania na okna, więc nie wymagały zaangażowania profesjonalnej firmy do ich instalacji. Producenci zalecali jednak skorzystanie z usług instalatorów, mających większe doświadczenie w zakładaniu tego rodzaju zabezpieczeń, dzięki czemu ich skuteczność była gwarantowana, a wszelkie problemy z montażem usuwane na miejscu.