Firmy dezynsekcyjne zwalczają pluskwy

Większość insektów i szeroko pojętych reprezentantów owadów, nie stanowi dla nas bezpośredniego zagrożenia. Gorzej jednak, jeżeli nasza krew znajduje się w menu jakiegoś owada. Musimy Was uspokoić, że komar to naprawdę miły i sympatyczny insekt, kiedy na warsztat weźmiemy pluskwę. Ten krwiopijca nie tylko źle wygląda, ale jest w stanie nam wyrządzić krzywdę.

Kto zajmuje się zwalczaniem pluskwy domowej?

zwalczanie pluskiewKiedy w naszym domu zauważymy pluskwę, lepiej podnieśmy alarm. To najprawdopodobniej jedna z wielu. Reszta po prostu się dobrze ukryła i czeka, aż domownicy zasną. Kto nie widział pluskwy tłumaczymy, że to mały, wielkości paznokcia dorosłej osoby owad, który żywi się ludzką oraz zwierzęcą krwią, przenosząc groźne choroby, których zazwyczaj jest nosicielem. Pluskwy z reguły zamieszkują nasze łóżka, lub jego okolice. Tam bezpiecznie czekają do momentu, kiedy zaśniemy i nieniepokojone rozpoczynają ucztę. Choć w sumie to nie uczta, a raczej niekulturalne jedzenie. Pluskwa podczas posilania się kłuje nas kilkukrotnie, przez co jej ugryzienia są bardzo charakterystyczne. Podczas takiego jedzenia możemy zostać pokąsani nawet kilkanaście razy, co przy takiej ilości wygląda bardzo nieciekawie. Jednak nie tylko o wygląd tu chodzi, ponieważ ślady po ugryzieniach pluskiew bardzo trudno się goją i łatwo je zakazić. Kiedy zobaczymy w naszym domu tego insekta, najlepiej jak najszybciej znaleźć firmę, dla której zwalczanie pluskiew jest codziennością. Tylko wykwalifikowana ekipa dezynsekcyjna będzie potrafiła sobie poradzić z pluskwami. Firmy dezynsekcyjne dysponują różnego rodzaju środkami chemicznymi, za pomocą których mogą wywabić pluskwy z ukrycia, po czym je wyeliminować. Kiedyś przyjmowało się, że pluskwy są tylko tam, gdzie jest brudno. Nic z tych rzeczy. Pluskwy lubią brud, ale przebywanie w lepszych warunkach, nie stanowi dla nich problemu. Stawiają na szybki dostęp do pożywienia, czyli człowieka. Zwalczenie pluskiew jest konieczne, również ze względu na toksyczność ich wydzielin gruczołowych, jakie transportują podczas posilania się. Mogą być źródłem infekcji i zakażeń.

Pluskwy domowe są małe, ale potrafią napsuć krwi. Dosłownie i w przenośni. Stanowią poważne zagrożenie dla dzieci oraz osób starszych. Ich ugryzienia w przypadku, gdy ma się uczulenie na ich wydzieliny, grożą wstrząsem anafilaktycznym oraz innymi poważnymi konsekwencjami. Dlatego od pluskiew należy się trzymać z daleka, a ich zwalczanie powierzyć firmom, które zajmują się dezynsekcją. To najbardziej rozsądne rozwiązanie.