Filtry do lakierni – wysoka jakość powietrza

Praca w lakierni wiążę się z dużym zapyleniem oraz pracą w szkodliwym środowisku. Aby zredukować zagrożenia związane ze związkami zawartymi w lakierach lub farbach natryskowych, właściciele lakierni decydują się na nowoczesne rozwiązania, które pozwalają na stworzenie komfortowych miejsc pracy, spełniających współczesne wymogi bhp. Odpowiedni poziom zabezpieczeń oraz wykorzystanie nowoczesnych filtrów przekłada się na jakość powietrza, które wpływa zarówno na proces lakierowania oraz efekt końcowy jak również na zdrowie pracowników.

Filtry węglowe – nowy standard pracy w lakierniach

filtr węglowy do lakierniSpecjaliści w branży filtrów oferują nowoczesne rozwiązania wpływające na komfort pracy oraz bezpieczeństwo pracowników lakierni. Obok specjalistycznych masek, chroniących drogi oddechowe, powszechnym rozwiązaniem są różnego rodzaju filtry oraz ścianki lakiernicze, zapobiegające rozprzestrzenianiu się szkodliwego pyłu. Filtr węglowy do lakierni to innowacyjne rozwiązanie, które zapewnia wysoką jakość powietrza, poprzez filtrację pyłu. Stosowany jest w wyciągach lakierniczych, odpowiedzialnych za usuwanie pyłu z pomieszczenia. Z uwagi na zróżnicowany poziom zapylenia oraz specyfikę miejsca, w którym filtr ma być zamontowany, oferowane są różnego rodzaju rozwiązania. Dopasowanie wyciągu do konkretnego miejsca, pozwala w optymalny sposób wykorzystać działania filtrów węglowych. W ten sposób filtracja powietrza zachodzi w sposób dopasowany do poziomi zapylenia. Jednocześnie zaleca się stosowanie dodatkowego modułu filtrującego, który przekłada się na jakość powietrza oraz usprawnia działanie całego systemu wentylacyjnego. Jakość powietrza oraz sposób jego filtracji ma wpływ nie tylko na zdrowie pracowników ale również na proces lakierowania. Powietrze o odpowiedniej jakości przekłada się na dobrze wykonane lakierowanie. W miejscach, gdzie lakierowana jest duża ilość przedmiotów a prace trwają przez dłuższy czas, wyciągi lakiernicze, z odpowiednim filtrem węglowym, to podstawowy, obok ścianki lakierniczej, rodzaj wyposażenia, stanowiący o standardach miejsca pracy.

Z uwagi na spore zapylenie oraz niebezpieczne warunki pracy, jednym z podstawowych rodzaju wyposażenia w tego rodzaju miejscach są wyciągi lakiernicze oraz filtry węglowe, których obecność przekłada się na jakość powietrza. Z uwagi na rozwój technologii, coraz większa liczba dostępnych na rynku rozwiązań, skutecznie dopasowuje rodzaj wyciągu lakierniczego i jego pojemność do konkretnego miejsca, co pozwala w optymalny sposób zachować odpowiednią jakość powietrza.