Eleganckie płytki podłogowe ze starej cegły z rozbiórki

Moda na elementy vintage we wnętrzach powoduje, że projektanci i architekci zaczynają wykorzystywać niecodzienne materiały. Często sięgają po stare drewno rozbiórkowe oraz po zużyte elementy ceramiki budowlanej. Z cegły rozbiórkowej powstają piękne, oryginalne płytki podłogowe oraz okładziny ścienne. Ich dużą zaletą jest fakt, że są bardzo trwałe. Płytki ze starej cegły świetnie sprawdzają się nawet w ekstremalnych warunkach, przy niskich temperaturach i na mrozie. Dlatego można ich używać we wnętrzach oraz na zewnątrz.

Ceglane okładziny podłogowe w stylu vintage 

płytki ze starej cegły z rozbiórkiŁączenie cegły pozyskiwanej z rozbiórki starych budynków z nowymi elementami wyposażenia wnętrz, stało się wyjątkowo modne. Architekci wnętrz polecają swoim klientom ten sposób stylowego recyclingu. Odzyskiwanie dobrych materiałów budowlanych jest to nowy trend, który ogarnął już cały świat. Blogi wnętrzarskie rozpisują się na temat zalet starych płytek ceramicznych. Cegła wypalana w naturalnych warunkach jest bardzo droga. Dlatego szkoda ją wyrzucać. Z  kolei utylizacja i składowanie na wysypisku to kolejny koszt. Dlatego optymalnym pomysłem jest powtórne wykorzystanie na płytki ze starej cegły z rozbiórki. Dzięki temu wszystkie strony zyskują. Materiały z rozbiórki nie trafiają na wysypisko śmieci, lecz do renomowanych warsztatów, gdzie przerabiane są na płytki podłogowe i ścienne. Cegła rozbiórkowa jest dokładnie czyszczona i dezynfekowana. Usuwa się z niej zabrudzenia, osady, jest czyszczona i wietrzona. Płytki, które powstają z materiałów odzyskiwanych po rozbiórce, wyglądają jakby trafiły do sklepu wprost z fabryki i taśmy produkcyjnej. Ten materiał ma wiele zalet. Przede wszystkim takie płytki ze starej cegły są bardzo ekologiczne. Nie trzeba produkować nowych, gdyż można z powodzeniem wykorzystać stare. Jest to naturalny materiał, który nie wywołuje alergii. Mogą być stosowane w pomieszczeniach mieszkalnych, biurowych, sklepach, barach i restauracjach, gdzie odpowiadają za niezwykły klimat lokalu. 

Każdy, kto chce mieć piękne, naturalne wnętrze z charakterem, powinien zainteresować się ofertą płytek pozyskiwanych z rozbiórki starej cegły wypalanej. Wnętrza z patyna w stylu vintage i przemysłowym, industrialnym, wykorzystują cegłę rozbiórkową na wiele sposobów. Płytki z cegły z odzysku można kłaść na posadzki i ściany. Nadają się do wnętrz mieszkalnych i użytkowych. Świetnie sprawdzają się też na balkonach i tarasach. Płytki z recyclingu to ekologiczny materiał do wykańczania wnętrz różnego typu.