Drukarkę 3D można kupić coraz taniej

 

Jeszcze kilka lat temu kupienie sobie urządzenia drukującego trójwymiarowe rzeczy możliwe było tylko wówczas, gdy miało się naprawdę dużo pieniędzy. Jak każda technologia tak i drukowanie w 3D wiązało się na początku z ogromnymi kosztami. Drogie były drukarki i drogi był filament, czyli materiał, z którego powstają trójwymiarowe wydruki. Od pojawienia się pierwszej takiej maszyny drukującej rzeczy minęło już kilka lat jeśli nie więcej. Już dzisiaj na takie urządzenie drukujące pozwolić może sobie każdy.

Domowa drukarka 3D już za tysiąc złotych

drukarki 3dSprawdzając w tej chwili ceny urządzeń drukujących trójwymiarowo można doznać lekkiego, ale bardzo pozytywnego szoku. Mała drukarka do wydruku rzeczy do wysokości czterdziestu centymetrów kosztuje niewiele ponad tysiąc złotych. Wiadomo, że do tego potrzebny jest filament, ale cena jest powalająco niska. Za tą cenę możemy kupić model podstawowy, którym można się naprawdę fajnie pobawić w domu. Oczywiście bardziej profesjonalne drukarki 3D oferujące lepszą jakość druku kosztują trochę więcej. Ale w ramach budżetu w wysokości trzech tysięcy złotych można kupić świetnej jakości sprzęt do domowego drukowania doskonałej jakości rzeczy. To oczywiście nie jest tak, że takie drukarki 3D kupuje się do działań produkcyjnych. Przemysłowe drukarki do zastosowania przy produkcji kosztują nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Chcemy tylko pokazać, że wybór tych urządzeń jest ogromny i każdy może znaleźć coś dla siebie. A taka drukarka w domu to przecież świetna sprawa. Ile jest takich sytuacji, w których przydałoby się coś, czego w domu nie ma. Na takiej drukarce można przecież tworzyć świetne rzeczy do szkoły. Każde dziecko chciałoby mieć taki sprzęt w domu zamiast zwykłej drukarki. A dzisiaj na pewno warto taką drukarkę do domu sobie kupić. Cena jest już bardzo przystępna i raczej nie ma co się spodziewać, że będzie niższa niż ten wspomniany tysiąc złotych. To są już ceny przy najniższych możliwych marżach. Ten sprzęt już raczej tańszy nie będzie.

Całkiem niedawno ceny drukarek 3D sięgały kilku tysięcy złotych i była to najmniejsza kwota, za jaką można było kupić takie urządzenie. Dzisiaj wystarczy wydać około tysiąca złotych, żeby kupić sobie takie fajne urządzenie drukujące. Do tego potrzebny jest jeszcze materiał, z którego nasz wydruk będzie składał się w całość. Musi to być odpowiedniej jakości filament. Można go kupić w internecie, a jego cena to około stu złotych za całkiem pokaźną rolkę. Na pewno taka rolka wystarczy na wydrukowanie kilku ciekawych rzeczy.