Drewniane domki dla lalek

Zabawa lalkami jest chyba kultywowana przez wszystkie dziewczynki, bo to ich ulubione zajęcie. Bawiąc się domkiem, naśladują zachowania rodziców i tworzą swój własny świat, w którym są kreatorami rzeczywistości. W pewnym wieku każda dziewczynka chce mieć domek dla lalek, dlatego rodzice często im kupują takie zabawki. Jednak nie wystarczy sam domek, bo musi on jeszcze mieć odpowiednie wyposażenie niezbędne w zabawie.

Jak wyglądają domki dla lalek?

drewniany domek dla lalek z mebelkamiW sklepach zabawkowych znajdziemy niemalże wszystko, czego mogą chcieć nasze dzieci. Dla chłopców jest tu raj samochodowy, a dla dziewczynek świat lalek. Chłopcy bawią się w tory wyścigowe, natomiast dziewczynki bawią się lalkami i potrzebne do tego są im specjalne domki. Najtańszy jest drewniany domek dla lalek z mebelkami, który posiada dopracowany każdy szczegół. Ma pomalowane, lub wyklejone tapetą ściany, na podłodze są kolorowe dywany, a w pokojach znajdują się odpowiednie mebelki. Taki domek to najlepsza zabawka dla każdej dziewczynki. Niektóre modele posiadają też windę na niewielką korbkę, którą lalki mogą przechodzić z piętra na piętro. W domku znajdują się mebelki w kuchni, salonie, sypialni, łazience, czy pokoju dziecięcym. Wszystkie do złudzenia przypominają prawdziwe i mają nawet ruchome elementy. Szafa stojąca w sypialni ma otwierane drzwi a w środku ma małych wieszaczkach można powiesić ubrania lalek. Komoda ma wysuwane szuflady, tak samo jak szafeczka nocna. W sypialni stoi duże, drewniane łóżko, do którego wystarczy dokupić pościel i lalka może iść spać. Wśród wyposażenia domku znajdziemy także bardzo małe elementy, jak na przykład lampka nocna, czy ozdobny kwiatek w doniczce. Producenci mebelków dla lalek zadbali o to, aby wyglądały one bardzo realnie. W sprzedaży znajdziemy również meble imitujące sprzęty gospodarstwa domowego, czyli lodówkę z otwieranymi drzwiczkami, kuchenkę gazową, czy zmywarkę. W każdym pomieszczeniu znajdują się najważniejsze meble, które nie zabierają zbyt dużo miejsca, ale są niezbędne w zabawie.

Niektóre domki dla lalek są nawet wyposażone w kominki, czy zewnętrzne windy, a więc są  naprawkę bardzo pomysłowe i świetnie rozwijają dziecięcą wyobraźnię. Jeżeli nasza córeczka nie ma jeszcze takiego domku, to z pewnością się ucieszy z takiego prezentu. Drewniane domki są klasyką w swoim rodzaju, ponieważ są ponadczasowe i trwałe. Dzięki temu, że świetnie odwzorowują prawdziwe domu, sprawiają, że zabawa nimi daje dzieciom niesamowicie dużo satysfakcji. Domki możemy kupić w sklepach zabawkowych.