Dokładny wydruk trójwymiarowy

Promocja gry była jednym z tych elementów, na które kładliśmy specjalny nacisk. Idąc za przykładem wielu wydawców, skupialiśmy się nie tylko na aspektach wizualnych, ale również na dodatkach i niespotykanych elementach kolekcjonerskich. Zdecydowaliśmy, iż wraz z końcowymi wersjami gry, do zestawu będą dodane różne figurki i elementy, w zależności od rodzaju zestawu. Do wykonania owych elementów, potrzebowaliśmy jednak naprawdę porządnej drukarni trójwymiarowej, bo nie było możliwości, by te dodatki wykonać własnoręcznie.

Trójwymiarowy druk skomplikowanych elementów

wydruki 3d wrocławDodatki miały różnić się między wersjami dość znacznie. Do zestawów kolekcjonerskich gry były dodawane figurki bohaterów, a najbardziej rozbudowane edycje dodatkowo zawierały replikę hełmu oraz mechanicznej protezy ramienia, które znajdowały się w ekwipunku głównego bohatera gry. Podczas gdy figurki nie sprawiały żadnego problemu w projektowaniu i wykonaniu, to dwa ostatnie elementy miały być szczególnie misternie wykonane, i do ich wydrukowania potrzebna była przemysłowa drukarka o ogromnych możliwościach. Mimo iż w okolicy centrum było wiele różnych zakładów wykonujących wydruki 3d Wrocław miał tylko jedną drukarnię, która była w stanie wykonać tak skomplikowane i duże zamówienie. Tak jak się spodziewaliśmy, podstawowe elementy zamówienia, takie jak figurki z podstawowych edycji gry, były bezproblemowe do wykonania, aczkolwiek duże i rozbudowane elementy stanowiły dość duże wyzwanie dla pracowników drukarni, zwłaszcza że ich elementy musiały być wydrukowane osobno, a dopiero potem połączone i pomalowane. Cena za tak duże i skomplikowane zamówienie była odpowiednia, aczkolwiek od drukarni mającej tak pozytywne opinie i działającej na dużą skalę, mieliśmy proporcjonalnie duże oczekiwania. Na nasze szczęście, drukarnia faktycznie zasługiwała na swoją pozytywną opinię, bo zamówione elementy były wykonane z najwyższej jakości materiałów, odpornych na uszkodzenia fizyczne, a jednocześnie zachowywały one wszelkie najdrobniejsze szczegóły, jakie zawarte były w projektach komputerowych wysłanych do drukarni.

Co więcej, drukarnia udzielała na wydruki gwarancji, bez problemu wymieniając te elementy, które posiadały skazy z procesu produkcji, lub które zostały wydrukowane niedostatecznie szczegółowo. Pozytywne opinie o tym zakładzie były w całości zasłużone, i postanowiliśmy w przyszłości kontynuować z nim współpracę, podczas realizowania bardziej ambitnych projektów, które nie mogłyby być wykonane nigdzie indziej.