Dokładnie odwzorowane modele kolejowe

Gry bitewne były na tyle rozbudowanym hobby, by każdy mógł znaleźć jakiś szczególny element, którzy mu odpowiadał najbardziej. Dla jednych były to same bitwy, możliwość sprawdzenia umiejętności przeciw innym graczom. Inni preferowali rozwijanie technik modelarskich i zdolności malarskich, startując w konkursach dla graczy z całej polski. Najbardziej zapaleni i uzdolnieni gracze, jednak, szli nieco dalej, tworząc imponujące makiety i pola walki, często wykorzystujące elementy z innych gier, ale także dodatki przeznaczone do klasycznych makiet pokazowych.

Modele roco z najlepszymi detalami

szczegółowe modele kolejowe rocoOd bardzo długiego czasu planowałem budowę ogromnej makiety futurystycznego miasta, która byłaby nie tylko bardzo imponującą ozdobą, ale też całkowicie funkcjonalnym stołem do gier, zarówno małych potyczek, jak wielkich bitew z udziałem setek modeli. By ją zbudować, użyłem naprawdę wielu różnych dodatków, od modeli przemysłowych ruin, jakie były dodawane do mojej ulubionej gry bitewnej, po akcesoria do makiet kolejowych. Jednym z głównych elementów, który wyróżniał się na tle całości była całkowicie funkcjonalna makieta kolejowa, oczywiście odpowiednio przerobiona by pasowała wyglądem do reszty. Producentów modeli kolejowych było wielu, i zdecydowana większość mogła pochwalić się bardzo dobrze odwzorowanymi modelami, aczkolwiek do swojej makiety wybrałem szczegółowe modele kolejowe Roco, bo oprócz świetnego wykonania i mnóstwa dodatków, były one również przystępne cenowo, w porównaniu do innych znanych producentów. Gama modeli Roco obejmowała w zasadzie wszystkie współcześnie używane maszyny, jak i wiele modeli pojazdów archiwalnych i nieużywanych, jak również kilka egzemplarzy wzorowanych wyłącznie na pojazdach prototypowych, więc wybór był ogromny. Wiele spośród tych modeli posiadało również kolorystykę firmową i warianty oznakowania, bardzo przydatne dla modelarzy tworzących makiety tematyczne, związane z konkretnymi przewoźnikami, aczkolwiek mnie potrzebne były modele surowe, bez żadnych oznaczeń i barw firmowych.

Na szczęście, takich modeli również było całe mnóstwo. Doskonale odwzorowane szczegóły pomogły mi w przeróbkach, gdyż koniec końców, nie musiało być ich wiele, a większość prac nad owymi modelami miała na celu nadania im zużytego wyglądu, jaki widuje się u maszyn wykorzystywanych przez wiele lat. W połączeniu z programowalnymi torowiskami, również z oferty Roco, modele te stały się integralną częścią wielkiej makiety, świetnie pasując do jej industrialnego tematu.