Dlaczego często polecany jest druk uv?

Do niedawna nie miałam pojęcia o tym, że druk uv jest niewątpliwie najczęstszą ze stosowanych technik, jeśli chodzi o drukowanie. Musiałam zagłębić się w tym temacie, ponieważ otrzymałam zadanie od szefa, aby znaleźć firmę, która się zajmie chętnie naszym większym zamówieniem.

Czym wyróżnia się druk uv na tle innych technik?

polecane drukowanie uv w gdyniMyślę, że przede wszystkim, iż posiada ogromnie szeroką możliwość, jeśli chodzi o drukowanie na różnorodnym materiale. Mam na myśli tutaj sztywne materiały, deski, drewno, ceramikę czy nawet szkło. Uważam, że jest to ogromna zaleta druku. Sądzę, że polecane drukowanie uv w gdyni jest właśnie z tych powodów. Szef zdecydował, że pragnie, aby ulotki firmowe znajdowały się na czymś innym niż zwykły papier, a ja oczywiście miałam znaleźć coś, co uzna za dobry pomysł. Przyznam szczerze, że było to wymagające zajęcia, aczkolwiek dałam radę. Drukowanie uv przekonało mnie jeszcze tym, że jest bardziej trwałe oraz przede wszystkim odporne na zmiany atmosferyczne, dzięki czemu reklama w większym formacie może znajdować się także na zewnątrz bez jakichkolwiek obaw, że coś się z nią stanie. Przedstawiłam wstępny projekt szefowi, który stwierdził, że chętnie zobaczy próbny wydruk, dlatego poprosiłam o przygotowanie jednego egzemplarza, abym mogła przedstawić właścicielowi firmy, w której pracuję. Kiedy otrzymałam gotowy produkt od razu zauważyłam jakość wykonania oraz przede wszystkim intensywność koloru, która wręcz mnie urzekła. Byłam pozytywnie zaskoczona, ale szef także. Ja, ponieważ nie sądziłam, że efekt będzie tak dobry, a szef nie przypuszczał nawet, że tak dobrze wykonał swoje zadanie. Myślę, że druk uv znajduje swoje zastosowanie idealnie w przypadku, kiedy firma potrzebuje bilbord lub reklamę, która będzie znajdowała się na zewnątrz firmy czy przy drodze, a jak wiadomo w takim przypadku musi być odporna na wszelkie zmiany atmosferyczne. Nie każdy wie, że czas produkcji jest zdecydowanie krótszy niż w przypadku innych technik, ponieważ nie trzeba czekać aż dany produkt wyschnie. Oczywiście wiadomo, że jak ktoś zamówi bardzo dużą ilość to nie otrzyma jej w ciągu piętnastu minut, ale uważam, że jest to bardzo ważny atut tego druku.

Podsumowując dzięki druku uv mamy możliwość na drukowaniu na wszelkiego rodzaju powierzchniach, niezależnie od tego czy to papier, płytki, płótna czy nawet szkło. Niewątpliwym atutem jest to, że drukowanie uv jest bardziej trwałe od innych technik stosowanych w druku, o czym nie każdy jest świadomy. Jak już wspomniałam jest również odporny na zmiany atmosferyczne, a także na uszkodzenia.