Deponowanie przedmiotów służbowych

Wiele firm wymagających ciągłego przemieszczania się pracowników w określonym terenie inwestuje w systemy automatycznego wydawania i depozytu kluczy, jak i innych niezbędnych przedmiotów. Mogą to być służbowe telefony komórkowe, broń lub dokumenty. W tym celu w siedzibach instalowane są specjalne szafy, które umożliwiają pobór zawartości skrytki za pomocą identyfikatora lub wprowadzonego kodu. Niektóre z szaf wyposażone mogą być również w systemy identyfikujące zawartość bez otwierania skrzynki depozytowej.

Szafy depozytowe nie tylko na klucze

depozytory na telefony komórkoweSzafy depozytowe są produkowane na podstawie potrzeb konkretnego klienta. Mogą to być zarówno automatyczne systemy wydawania kluczy, w których nie ma skrzynek, tylko gniazda, jak i depozytory na telefony komórkowe, kluczyki samochodowe, broń lub dokumenty. Dlatego poszczególne modele różnić się będą wielkością, ilością skrytek i zastosowanymi w nich zabezpieczeniami. Gwarantują one bezpieczne przechowywanie przedmiotów w indywidualnych skrytkach. Budowa każdej z nich jest solidna, a jej zabezpieczenia to zamki sterowane elektronicznie. Proces wydawania zawartości inicjowany może być na dwa różne sposoby. Pierwszym jest użycie identyfikatora magnetycznego. W przypadku depozytorów kluczy, należy również wpisać numer tych, które chce się pobrać i ma się do nich dostęp. Drugi sposób wymaga od użytkownika wpisanie odpowiedniego kodu dostępu. W przypadku skrytek, w których mają znajdować się urządzenia elektroniczne, takie jak telefony czy tablety, wyposażone mogą być w ładowarki. Popularny jest również system identyfikujący przedmioty wewnątrz. Może opierać się na mechanizmie wagowym lub specjalnym tagu, który przyklejany jest na przedmiot. W ten sposób można określić czy i jaki przedmiot znajduje się wewnątrz skrytki depozytowej, bez otwierania jej. Nie trzeba się też martwić o działanie szafy w przypadku przerwy w dostawie prądu z miejskiej sieci energetycznej. Są one wyposażane we wbudowane źródła energii, które w takiej sytuacji umożliwiają dostęp do zawartości bez przeszkód.

Depozytory na telefony, dokumenty i klucze stają się coraz popularniejsze w nowoczesnych przedsiębiorstwach. Usprawniają one pracę, nie wymagają bowiem osoby nadzorującej proces wydawania i deponowania. Są też systemami bezpiecznymi, konstruowanymi uwzględniając potrzeby indywidualnego klienta. Nie tylko sprawiają, że dostanie się do ich zawartości dla osób nieupoważnionych jest bardzo trudne, ale też działają nawet w przypadku przerw w dostawach prądu.