Dbanie o skórzaną kierownicę

 

Wnętrze samochodu jest dla zdecydowanej większości właścicieli wszelkiego typu aut niezwykle cenne i dokładamy zwykle dużej staranności w zakresie pielęgnowania poszczególnych elementów składających się na wnętrze naszego samochodu. Jednym z elementów, któremu często poświęcamy dużo uwagi w zakresie pielęgnacji i konserwacji jest kierownica samochodu, zwłaszcza, gdy jest to kierownica skórzana, która charakteryzuje się wysoką estetyką wykonania.

Szybka renowacja kierownicy

renowacja kierownicy skórzanejOczywiście, kierownica skórzana, niezależnie od tego, jak bardzo będziemy o nią dbać, zwykle podczas długoletniego użytkowania traci na swoim wyglądzie, przez co konieczne jest wykonanie jej renowacji. Chociaż niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, renowacja kierownicy skórzanej realizowana jest w dość krótkim czasie, dzięki czemu oddając nasz samochód w ręce specjalisty nie musimy martwić się, że nie będziemy mieli go przez kilka dni. Do renowacji kierownicy skórzanej potrzeba kilku narzędzi i produktów, a ich ilość w największej mierze związana jest ze stanem kierownicy, którą oddajemy do renowacji. Najlepszym rozwiązaniem będzie zwrócenie się z prośbą o pomoc do specjalisty w momencie, gdy na powierzchni naszej kierownicy zaczną pojawiać się pierwsze, niewielkie pęknięcia, w przypadku których możliwe jest pokrycie kierownicy odpowiednią farbą. Aby to zrobić, specjalista wyjmuje kierownicę i umieszcza ją na statywie. Następnie oczyszcza jej powierzchnię i odtłuszcza ją, by ponowne malowanie było sensowne i cechowało się odpowiednią odpornością. Jeśli chodzi o sam proces malowania, bardzo ważnym elementem jest dokonanie doboru koloru, który będzie cechował się najbardziej zbliżonym do oryginału odcieniem. Farba nakładana jest dzięki odpowiedniemu urządzeniu, które pozwala nam na jej nałożenie przy wykorzystaniu równej warstwy. Bardzo ważne jest też, by na wcześniej nałożoną farbę, nałożyć również w odpowiedni sposób lakier ochronny. Dzięki temu cała praca będzie mogła wytrzymać przez dłuższy czas.

Na polskim rynku znajdziemy wielu specjalistów, który w sposób sprawny i niezwykle efektywny zajmą się renowacją naszej kierownicy. Najczęściej renowacji możemy dokonać przy różnego typu zniszczeniach kierownicy, zawsze musimy jednak liczyć się z tym, że koszt renowacji bardziej zniszczonej kierownicy będzie znacząco wyższy niż w przypadku kierownicy, na której dopiero pojawiły się pierwsze pęknięcia i która wymaga tylko prostego i szybkiego zabiegu przy użyciu odtłuszczacza, farby i lakieru.