Czyszczenie mebli we Wrocławiu

 

Uwielbiam pchle targi, jestem od nich po prostu uzależniona. Ma to całkiem logiczne wytłumaczenie – nie raz bowiem udało mi się na takich targach upolować prawdziwe skarby. Tymi skarbami urządziłam swoje mieszkanie, które dzięki temu wygląda naprawdę bardzo ciekawie i stylowo, może jest dość eklektyczne, ale wszystkie te pozornie niezupełnie pasujące do siebie rzeczy tworzą wspólnie naprawdę bardzo dobrze skomponowaną i interesującą całość. Szczególnie lubię odwiedzać pchle targi w jakichś małych mieścinach lub nawet poza granicami kraju.

Profesjonalne pranie tapicerki

czyszczenie tapicerki - WrocławOstatnio podczas jednego z moich wojaży udało mi się upolować na takim pchlim targu po niemieckiej stronie granicy prawdziwe cudeńko. Udało mi się bowiem kupić za bezcen piękny komplet przedwojennych mebli znanej niemieckiej fabryki. W zakres kompletu wchodzi sześc krzeseł oraz kanapa. Obecnie meble tej firmy, a dokładnie właśnie ten komplet są bardzo poszukiwane przez koneserów sztuki i dawnych mebli i osiągają na aukcjach zawrotne ceny. Meble te są bowiem bardzo dobrze zaprojektowane i doskonale wykonane, cechuje je unikalny, bardzo charakterystyczny dla tej fabryki design. Niestety znaczna ich większość została podczas wojny i obecnie można natrafić jedynie na nieliczne komplety. Handlarz, którzy sprzeda mi meble na szczęście nie był świadomy ich wartości i widać było, że pragnie jak najszybciej się ich pozbyć. Dlatego zapłaciłam za nie naprawdę symboliczną opłatę. Podejrzewam, że chodziło tu o jak najszybsze opróżnienie domu i pozbycie się całej jego zawartości. Meble te do tego są w doskonałym stanie, drewno prawie w ogóle nie jest zniszczone, jedynie oryginalna tapicerka wymaga prania (ale poza tym jest również w doskonałym stanie). Kiedy wrócę do domu będę musiała znaleźć firmę, która ma w zakresie usług profesjonalne czyszczenie tapicerki – Wrocław pełen jest firm zajmujących się świadczeniem tego typu usług, jednak mi w tym przypadku szczególnie zależy na tym, aby była to firma jak najbardziej profesjonalna, aby tylko tapicerka na moim nowym nabytku nie uległ zniszczeniu.

W takich przypadkach jak mój, kiedy kupujemy używane meble, dobrze jest zamówić usługę prania tapicerki – profesjonalna firma wykona to w taki sposób, że tapicerka będzie wyglądać jak nowa. takie pranie bardzo dużo dobrego robi dla mebla, często może się okazać, że naszej starej kanapy, na którą nie możemy już patrzeć można po prostu wyprać zamiast wymieniać ją na nową. na pewno będzie to o wiele tańsze w każdym razie.