Czym jest kubeczek menstruacyjny?

Jeśli chodzi o produkty, które na rynku jednoznacznie kierowane są do kobiet i mają na celu sprawić, że menstruacja będzie cechowała się większym komfortem, w ostatnim czasie ich asortyment uległ powiększeniu. Nowym produktem, który pojawił się na rynku obok popularnych podpasek i tamponów, stał się kubeczek, który mimo swojego niepozornego wyglądu, dla wielu kobiet będzie stanowić rozwiązanie, na które czekały od lat.

Wybór kubeczka menstruacyjnego

kubeczek menstruacyjnyKubeczki menstruacyjne pojawiły się na polskim rynku stosunkowo niedawno i wciąż niewiele kobiet zdaje sobie sprawę z ich istnienia. Kubeczek menstruacyjny jest tymczasem rozwiązaniem, które pozwala kobietom zachować pełną higienę podczas miesiączki, a jednocześnie sprzyja ekologicznemu stylowi życia, ponieważ charakteryzuje się wielokrotnym użyciem. O czym należy wspomnieć już na samym początku, to na pewno kwestia bezpieczeństwa produktu tego typu. Kubeczek menstruacyjny, który produkowany jest przez certyfikowane firmy, wykonywany jest z w pełni bezpiecznych materiałów, które nie pozwalają na przenikanie jakichkolwiek substancji na zewnątrz. Jednocześnie kubeczki skonstruowane są w taki sposób, by możliwe było ich bezproblemowe umieszczanie w odpowiednim miejscu i wyjmowanie, dzięki czemu ich aplikacja jest bezbolesna, a usuwanie nie jest zagrożone rozlaniem zebranego w kubeczku płynu. Co istotne, kubeczki wykonane są w taki sposób, by po odpowiedniej aplikacji niemożliwe było ich przeciekanie. Kubeczki dostępne są w różnych rozmiarach, a ich dobór do naszych potrzeb powinien być oparty o dwie kwestie. Pierwszą, co oczywiste, jest obfitość krwawienia podczas miesiączki. Drugą zaś, kwestia tego, czy kobieta, która dokonuje zakupu kubeczka, rodziła metodą naturalną. Jeśli tak, ze względów anatomicznych, wskazany będzie większy rozmiar kubeczka. Na opakowaniu kubeczka w konkretnym rozmiarze zawsze znajdziemy informacje związane z jego przeznaczeniem i tym, dla jakich kobiet będzie to odpowiedni produkt, a które powinny poszukiwać większego lub mniejszego kubeczka.

Kiedy interesują nas kubeczki menstruacyjne, możemy odwiedzić strony sklepów internetowych, które zajmują się ich sprzedażą, ale możemy również skorzystać z oferty produktów proponowanej nam przez dobre drogerie kosmetyczne. Bardzo często kubeczki możemy znaleźć również w aptekach, gdzie możemy jednocześnie uzyskać wszelkiego typu informacje, które są nam potrzebne do podjęcia decyzji o zakupie. Farmaceuci dostarczą nam odpowiedzi na wszystkie pytania.