Czy taśmy gumowe są solidne?

Trudno by było sobie wyobrazić współczesny magazyn czy sortownię bez transporterów bliskiego zasięgu. Są to urządzenia które umożliwiają transport towarów czy części w obrębie hali produkcyjnej. Szczególną popularnością cieszą się transportery taśmowe, które mogą być używane nawet tam, gdzie panują ciężkie warunki środowiskowe.

Jakie taśmy gumowe są najlepsze?

solidne taśmy gumowePrzenośniki bliskiego zasięgu są bardzo powszechnie wykorzystywane, szczególnie w magazynach, na lotniskach, w sortowniach przesyłek czy nawet w sklepach. Transportery występują w kilku różnych rodzajach ale zdecydowanie najczęściej używane są przenośniki taśmowe. Głównym elementem transporterów taśmowych są solidne taśmy gumowe, pełniące w nich funkcję głównego przenośnika. Mają one wiele zalet dzięki czemu mogą być używane tam, gdzie inne transportery mogłyby sobie nie poradzić. Przede wszystkim taśmy gumowe cechują się bardzo wysokim współczynnikiem tarcia. To sprawia, ze nie ześlizgują się z bębnów, które wprawiają daną taśmę w ruch. Dodatkowo doskonale wykorzystują przekazywaną im moc. Guma, będąca głównym składnikiem tych taśm sprawia zaś, że oferują bardzo wysoką przyczepność każdego typu towaru i to nawet przy bardzo dużych różnicach poziomów. Dodatkowo guma, z której zrobiona jest ta taśma przenośnika ma bardzo dobre właściwości jeżeli chodzi o tłumienie hałasów. Taśma gumowa bardzo łatwo poddaje się także wszelkim modyfikacjom, więc można ją dostosować do specyfiki pracy danej sortowni czy tez magazynu. Taką taśmę można więc wyposażyć w specjalne falbany, tak aby poruszający się po taśmie towar jeszcze lepiej był chroniony przed spadnięciem z transportera. Dodatkowo takie taśmy przenośnikowe najlepiej nadają się do używania specjalnych progów przesuwających, dzięki czemu jeszcze skuteczniej można utrzymywać towary na danym przenośniku. Oczywiście jednak to nie jedyne zalety taśm gumowych używanych jako przenośniki. Są one bardzo wysoko odporne na wiele różnych niekorzystnych czynników. Warto tu wymienić na przykład niskie lub wysokie temperatury ale także i kontakt z agresywnymi substancjami chemicznymi czy na przykład smarem. Taśmy gumowe mogą być wiec używane tam, gdzie inne transportery z pewnością by sobie nie poradziły.

Transportery przenośnikowe są głównym powodem, dla którego tak znacząco wzrosła wydajność pracy na magazynach i sortowniach. Dzięki nim możliwe jest proste przenoszenie towarów i części w obrębie całej hali produkcyjnej. Szczególnym uznaniem cieszą się te przenośniki, które wyposażone są w odporne, gumowe taśmy.