Czy lepik da się bezpiecznie usunąć?

Jeśli planujesz usuwanie lepiku, ważne  jest to, że nowa podłoga może w końcu stać się krucha. Jeśli stary lepik zepsuje się pod nowym winylem, może to spowodować problemy z nową wykładziną podłogową. Ponadto, wszelkie nierówności lub pęknięcia w starej podłodze pokaże się na nowym linoleum.Właściciele domów muszą mieć również świadomość, że azbest był stosowany w niektórych starych klejach linoleum i klejów do podłóg, zwłaszcza tych wyprodukowanych w latach 70. i wcześniejszych.

Czy w Warszawie są fachowcy od usuwania lepiku

bezpieczne usuwanie lepiku w WarszawieUsuwanie tego materiału stanowi zagrożenie dla zdrowia. Zwilżanie winylu w miarę jego zrywania i umieszczanie go w worku ochroni włókna azbestu przed unoszeniem się. Jeśli azbest nie występuje w podłodze, poniżej znajdują się trzy sposoby samodzielnego usunięcia podłóg winylowych lub linoleum, w zależności od podłoża. Przed usunięciem linoleum należy sprawdzić, czy nie ma w nim azbestu. Zalecane narzędzia do usuwania lepiku lub linoleum Podłogi Jeśli jest to projekt typu „zrób to sam”, kilka narzędzi ułatwi Ci życie. Rozważ zakup lub wynajem następujących narzędzi do usuwania lepiku lub linoleum: Z podkładem ze sklejki, masz dwa wyjścia: Zeszlifuj linoleum lub lepik szerokim nożem szpachlowym, nożem, dłutem, skrobakiem do farb, lub podłóg. Wytnij podłoże i linoleum lub winylową podłogę jako jeden kawałek. W celu usunięcia starej elastycznej posadzki, najpierw pociąć ją za pomocą noża użytkowego na równoległe pasy o szerokości około 6 cali. Użyj młotka, aby stuknąć sztywnym nożem szpachlowym lub dłutem z cegły pod linoleum, aby go rozbić. Pociągnij paski linoleum w  górę, aby odsłonić podłoże lub klej. Gdy warstwa wierzchnia zniknie, użyj skrobaka do usunięcia kleju linoleum. Większość firm oferujących bezpieczne usuwanie lepiku w Warszawie używa pistoletu do zmiękczania kleju, ponieważ można go zeskrobać za pomocą skrobaka do farb. Niektóre stare linoleum posiada klej na bazie smoły, który może być zmiękczony przez zastosowanie spirytusu mineralnego lub wody. Opcja nr. 2 to usunięcie sklejki i linoleum lub lepiku razem. Aby usunąć linoleum i podłoże razem, wywiercić otwór w podłodze w celu określenia grubości sklejki. Ustawić brzeszczot tak, aby przyciąć tylko 1/8 cala głębiej i odciąć fragment podłogi po jednej stronie pomieszczenia. Aby przyciąć równo z powierzchnią ściany, użyj piły dwustronnej, ale uważaj, aby nie przyciąć legarów podłogowych. Potnij podłogę na łatwe do przenoszenia fragmenty o długości około 3 lub 4 metrów.

Podczas układania nowego podłoża należy przybijać poprzeczki między legarami w celu podtrzymania przylegających do siebie krawędzi podłoża ze sklejki, szczególnie jeśli stara podłoga była sklejką z piórem i rowkiem. Wybranie tej opcji, podczas gdy bardziej pracochłonne, eliminuje etap usuwania lepiku lub kleju winylowego.