Cuda wianki z włóczki bawełnianej

Często szukając zajęcia w czasie wolnym, narzekamy, że nie posiadamy odpowiednich narzędzi czy materiałów. To słaba wymówka, ponieważ jedyne co nas wtedy ogranicza, to nasza wyobraźnia. To, że posiadamy jedynie sznurek lub wełnę w jednym kolorze, nie może nas ograniczać. To sposób myślenia, jaki możemy sobie wyrobić podczas wyzwań, które sami sobie powinniśmy postawić. Rzeczy, które sprawiają nam pewną trudność, pokonane, są źródłem satysfakcji i uczą nas, że stać nas na więcej.

Włóczka w jednym kolorze

jednobarwna włóczka bawełnianaW ten sposób właśnie należy podchodzić do życia. Ograniczenia powinniśmy pokonywać, więc jeśli zdecydujemy się na określone hobby, powiedzmy wykonywanie elementów dekoracyjnych z włóczek, musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, by dopiąć swego. Jeśli w naszym asortymencie znajduje się jedynie jednobarwna włóczka bawełniana, jak najbardziej powinniśmy ją wykorzystać, co więcej – uczynić z niej swój atut. Zróżnicowanie elementów nie musi być tworzone jedynie przez kolory, ale także dzięki odmiennej fakturze, strukturze i przy użyciu różnych splotów. Gdy okazuje się, że brakuje pomysłów, warto zaczerpnąć inspiracji w sieci. Na różnych blogach, forach tematycznych i społecznościowych można znaleźć multum pomysłów udostępnianych przez wielu użytkowników. Dzięki ich pomocy można łatwo odszukać to, czego potrzeba do wykonania hobbystycznego projektu. Z czasem może okazać się, że włóczka w jednym kolorze to nie problem, a jej atut, ponieważ pomaga skupić uwagę na wyjątkowości splotów, które są główną ozdobą na przykład makramy lub narzuty. Często w sieci można znaleźć właśnie elementy dekoracyjne wykonane z jednokolorowych materiałów. Dzięki temu pasują idealnie do większości wystrojów wnętrz. Natomiast wielokolorowe dekoracje wymagają odpowiedniego wyeksponowania i dopasowania kolorystycznego do wnętrza, co czyni je trudniejszymi do wkomponowania w określoną aranżację. Wykorzystując konkretne włóczki należy dopasować je kolorem i projektem do ich przeznaczenia. Oznacza to, że jeśli mamy do dyspozycji włóczkę jednobarwną, lepiej wykorzystać ją do makramy, natomiast taką wielokolorową na przykład do wykonania maskotki dla dziecka. Taki podział sprawdzi się zawsze, ponieważ o ile makrama może zostać wykonana w różnych kolorach, o tyle zabawka może wydać się dziecku mało interesująca, jeśli będzie miała na przykład naturalny kolor włóczki. 

Obecnie mamy nieskończone możliwości zamawiania rozmaitych produktów w internecie. Dobrze jest móc z tego korzystać, ponieważ znacznie ubogaca to rodzaje hobby, jakich możemy się podjąć. Jednak gdy dopiero zaczynamy przygodę na przykład z wyplataniem ozdób z włóczki, dobrze jest wypróbować najpierw to, co znajdziemy w domu, by przekonać się czy to na pewno jest odpowiednie dla nas zajęcie.