Ciekawy pomysł na sufit

Remont czy wykończenie jakiegoś lokalu niesie ze sobą rozterki jaką technologię wykończenia wybrać. Zastanawiamy się czy w tej całej mnogości rozwiązań to o którym myślimy jest akurat właściwe. Rozpatrujemy też wszystko pod względem finansowym bo jest to bardzo ważny aspekt przy podejmowaniu decyzji. Warto skorzystać z rozwojowej technologii jaką są bardzo efektowne i trwałe sufity napinane.

Wybieramy sufit napinany

sufity napinane cenyŻeby zrozumieć dlaczego warto zainwestować w sufit napinany trzeba poznać jego zalety a trzeba przyznać jest ich bardzo dużo. Zaczniemy od materiałów, z których są one wykonane. Producenci zajmujący się tą branżą zwykle pracują na najlepszych materiałach produkowanych przez wiodących producentów. Chodzi tu o powłoki sufitowe określane również mianem membran. Sufity napinane wykonuje się z membran PVC, tkanin poliestrowych i tkanin satynowych, które rozpina się na specjalnych stelażach. Producenci oferują sporą gamę modeli sufitów napinanych o bardzo zróżnicowanych cenach. Czynników mających wpływ na cenę jest kilka. Jeżeli zdecydujemy się na inwestycję w sufity napinane ceny mogą nas trochę zaskoczyć bo są bardzo zróżnicowane. Podstawowym elementem cenotwórczym jest rodzaj powłoki sufitowej na jaką się zdecydujemy. Następny czynnik to model sufitu, a tutaj mamy spory wybór. Najtańsze są sufity jednopowłokowe wykonane z białego PVC. Idąc cenowo w górę to natkniemy się na sufity wykonane z efektem tzw. lustrzanego odbicia. Są one bardzo ciekawe i dość popularne wśród odbiorców. Więcej zapłacimy za sufity spawane tzn. łączone z powłok o różnych kolorach. Poziom wyżej i to znacznie są sufity napinane z nadrukiem gdyż wymagają one specjalnej membrany do wykonywania nadruku. Najdroższe są skomplikowane konstrukcyjnie sufity składające się z więcej niż jednej warstwy. Duży wpływ na cenę sufitu napinanego ma rodzaj i ilość punktów świetlnych umieszczonych w suficie. Następna sprawa to ilość kątów, które trzeba wyciąć w suficie i obrysów rur. Na cenę sufitu napinanego ma również wpływ wysokość na jakiej będzie podwieszony. Zapłacimy więcej jeśli montaż odbywa się na pięciu metrach i wyżej.

Rozpatrując cenę sufitu jeśli wyda się nam za wysoka należy pamiętać, że jest to inwestycja na bardzo długie lata idące w dziesiątki. Poza tym sufit napinany jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne, wodę i wszelkie inne czynniki chemiczne. Następna sprawa to nie wymaga on żadnych zabiegów naprawczych. Ostatnia sprawa to efekt wizualny jaki otrzymamy. Jest to rozwiązanie wyjątkowo efektowne.