Balustrada ze szkła

 

Wszystkie balustrady są produkowane w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich użytkowników schodów. Dlatego muszą być stabilne, a także wytrzymałe. Szczególnie muszą charakteryzować się odpornością na różnego rodzaju uderzenia. Szklane balustrady są jednak najbardziej popularnym wynalazkiem w dzisiejszych czasach, ze względu na walory wizualne. Kiedyś były spotykane wyłącznie w miejscach publicznych. Obecnie coraz częściej ludzie decydują się w prywatnych posesjach na balustrady wykonane ze szkła.

Montaż szklanych balustrad

szklane balustrady z montażem w KrakowieBalustrady szklane montowane w mieszkaniach sprawiają automatycznie, że pomieszczenie wygląda na bardziej przestronne. Są one bardzo nowoczesne, oparte na prostocie, ale również są funkcjonalne i zarazem wytrzymale. Jeśli schody są wykonane z drewna, to balustrada szklana z wykończeniem drewnianym idealnie dopasuje się do schodów. Często oprócz na schody można zauważyć balustrady szklane wykorzystywane na balkonach. Wyróżniamy balustradę szklaną samonośną i montowaną punktowo. Dlatego najlepszym pomysłem jest zamówić szklane balustrady z montażem w Krakowie. Balustrady szklane są wytrzymałe ze względu na szkło jakie używa się do produkcji, mianowicie jest to szkło hartowane, a także pomiędzy szkła znajduje się folia, która pełni funkcję zabezpieczającą. Zaletą balustrad szklanych jest niewątpliwie sposób czyszczenia. Bardzo łatwo ją się czyści, wystarczy płyn do szyb. Jednak montaż wszystkich balustrad szklanych, czy to samonośnych czy tych mocowanych wiąże się z pewnymi trudnościami. Ogólnie rzecz biorąc jest ona trudniejsza w montażu niż zwykłe balustrady metalowe. Dlatego warto i bardzo dużo osób korzysta z firm specjalizujących się w montażach balustrad szklanych. Zazwyczaj jak zamówimy balustradę u producenta to łącznie już z kosztami montażu. Po dostarczeniu balustrady pod wskazany adres, możemy liczyć na profesjonalny montaż balustrad. Gwarantuje to trwałość oraz wytrzymałość. Zazwyczaj jest to montaż wliczony w cenę zakupu, a więc wykonania balustrady na zamówienie.

Dobrym rozwiązaniem jest zakup balustrady wraz z montażem jej w wyznaczonym miejscu u znanych i sprawdzonych producentów. Bardzo popularne stały się balustrady ze szkła. Nawet ludzie we własnych mieszkaniach się decydują na ich montaż. Na internecie można znaleźć wiele firm oferujących swoje usługi produkcji i montażu. Koszt zakupu zależy od wielkości balustrady, dodatkowych efektów typu podświetlenie. Jednak mimo wszystko ceny zaczynają się dopiero od półtora tysiąca złoty.