Atrakcje Ojcowskiego Parku Narodowego

Region Małopolski obfituje w atrakcyjne miejsca do zwiedzania ze względu na swoją historię i bogate zabytki. Jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc w południowej Polsce jest Jura Krakowsko-Częstochowska z Szlakiem Orlich Gniazd, a na jej terenie znajdujący się Ojcowski Park Narodowy. Cały teren jest bardzo atrakcyjny geograficznie, który obfituje w liczne skały wapienne i piękne okoliczności przyrody. Znajdują się również tutaj liczne jaskinie, z którymi wiążą się niebywałe historie i legendy.Obszar zajmowany przez park jest bardzo atrakcyjny ze względu na ukształtowanie terenu, liczne zabytki, zamki oraz fortyfikacje i piękna przyrodę.

Jura Krakowsko-Częstochowska

ojcowski park narodowy atrakcjeUkształtowanie terenu sprawiło, że w dawnych czasach miejsce to stanowiło strategiczne miejsca obronne, zabezpieczające granice państwa polskiego. Ze względu na liczne szlaki oraz drogi rowerowe chętnie odwiedzane jest w okresach letnich przez wycieczki. Przepiękne ukształtowanie terenu z licznymi formami skalnymi sprawia, że unikatowy jest Ojcowski Park Narodowy atrakcje i przepiękna przyroda zachęcają do zwiedzania i spędzania aktywnie wolnego czasu, korzystając z walorów klimatu i ukształtowanie terenu. To najbardziej znanych atrakcji należy przede wszystkim Jaskinia Łokietka i pozostałe jaskinie, które można zwiedzać praktycznie przez cały rok. Należy jednak pamiętać, że panuje w nich znacznie niższa temperatura i nawet w upalne dni należy zabrać ze sobą ciepłe okrycie. Wśród wielu form skalnych wytworzonych w procesach geologicznych najbardziej popularna jest Brama Krakowska i Maczuga Herkulesa, a także Rękawica. Wapienne konstrukcje stworzona ze skał cieszę się niezwykłą popularnością i owiane są niezwykłymi historiami i legendami. Charakterystyczne skały znane są na całym świecie i tłumnie odwiedzane są przez turystów. Do największych atrakcji należą także liczne ruiny zamków i fortyfikacji oraz znajdujący się na Szlaku Orlich Gniazd zamek w Ojcowie i w Pieskowej Skale. Odrestaurowany z pięknymi ogrodami zamek Pieskowa Skała, słynie z pięknego dziedzińca wykorzystywanego w wielu polskich i zagranicznych produkcjach filmowych.

Filmowcy uwielbiają klimatyczne miejsca, dlatego tak chętnie kręcą swoje produkcje w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i korzystają z wszystkich udogodnień architektury tego miejsca. Podczas podróży po  licznych szlakach można podziwiać piękne widoki i niesamowitą przyrodę. Ojcowski Park Narodowy, mimo małych rozmiarów, jest bardzo atrakcyjnym miejscem turystycznie, z bogatą historią i licznymi zabytkami. Oferuje również bogatą bazę noclegową w pięknych zabytkowych willach i pensjonatach rozproszonych po całej okolicy, oferujących noclegi na najwyższym poziomie i smaczne wyżywienie.To idealne miejsce do zwiedzania i podziwiania przyrody.